Open or close Facebook window.

Uroczyste otwarcie rodzinnego domu dziecka w Kruszwicy

28.11.2019
Uroczyste otwarcie rodzinnego domu dziecka w Kruszwicy

Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie rodzinnego domu dziecka w Kruszwicy.

Gmina Kruszwica przekazała na rzecz Powiatu Inowrocławskiego nieodpłatnie grunt, na którym wybudowano  obiekt. Budynek jest doskonale przystosowany do opieki nad dziećmi. W nowym domu dziecka będzie mogło zamieszkać czternaścioro dzieci.

Chciałbym życzyć, aby te mury stały się ciepłym i przyjaznym domem dla młodych ludzi, którzy potrzebują miłości i wsparcia dorosłego człowieka – powiedział podczas uroczystego otwarcia Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. - Na samym starcie życia tych dzieci dorośli zrobili im coś, co stało się dla nich wielkim nieszczęściem. Postaraliśmy się wspólnie doprowadzić do tego, by chociaż coś naprawić - podkreślał.

Inwestycja kosztowała około 1,4 mln zł. Z czego  731 tys. zł sfinansował Powiat Inowrocławski, a pozostałą część stanowiło dofinansowanie unijne .

Brak nadchodzących wydarzeń.