Open or close Facebook window.

XX edycja Lata w Parku za nami!

09.09.2019
XX edycja Lata w Parku za nami!

Już po raz XX  pod Mysią Wieżą w Kruszwicy odbyła się impreza plenerowa Lato w Parku, której organizatorem jest Nadgoplański Park Tysiąclecia. W sobotę 7 września odbył się Rajd Rowerowy, natomiast niedziela była okazją do promocji przyrody i kultury Nadgopla. Wśród wielu stoisk i namiotów pojawiła się również Gmina Kruszwica. W namiocie promocyjnym dzieci kolorowały Króla Popiela z myszami, rozwiązywały rebusy, wykreślanki czy krzyżówki.  W ramach imprezy można było obejrzeć wystawy m. in. ozdób szydełkowych, wyrobów z wikliny czy drewna, wyrobów pszczelarskich, obrazów ręcznie malowanych, a także można było wykonać pomiar ciśnienia, cholesterolu i cukru oraz skosztować przysmaków kulinarnych przygotowanych przez  Odbywały się ponadto konkursy i warsztaty plastyczne dla dzieci, pokazy łucznictwa oraz konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich w kategorii najładniejsze stoisko.

Podobnie jak w ubiegłych latach imprezie towarzyszyły akcje recyklingowe: 

  • „odpady segregujesz –drzewko zyskujesz” (minimum 50 nakrętek = 1 drzewko) – Nadgoplański Park Tysiąclecia,
  • „baterie utylizujesz – drzewko zyskujesz” (4 zużyte baterie = 1 drzewko liściaste) – Nadleśnictwo Miradz i Lasy Państwowe.

Wszyscy, którzy przybyli pod Mysią Wieżę mieli okazję obejrzeć występy w wykonaniu: Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit’’ w Kruszwicy, Nadleśnictwa Miradz, MDK „Pszczółka z Inowrocławia czy pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez Nadgoplańskie WOPR.  Na scenie pojawił się także  sokolnik Patryka Graboń z Pruszcza, duetu muzycznego wiolonczelistów oraz pani Iwona Jasińska.

Brak nadchodzących wydarzeń.