Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Październik 2014

Październik 2014

Komunikat prasowy ARR- zakończenie przyjmowania powiadomień

Agencja Rynku Rolnego informuje wszystkich producentów owoców i warzyw, iż w związku z przekroczeniem limitu drugiego mechanizmu  pomocy,  przyznanej przez KE dla Polski, Oddziały Terenowe zakończyły przyjmowanie  powiadomień w zakresie operacji wycofania z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję i niezbierania plonów  dla wszystkich produktów wskazanych w art. 1 ust. 2 lit.

Zbiórka odpadów rolniczych

Gmina Kruszwica we współpracy z Firmą AgroOPC Piotr Śliski z miejscowości Izdby k/Mogilna, w dniach 17 i 28 października br., przeprowadziła drugą z zaplanowanych  na 2014 rok zbiórek odpadów powstających w wyniku działalności produkcyjnej w gospodarstwach rolnych. Pierwsza tura zbiórki została zorganizowana wiosną br.

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Skotniki

Przebudowa obejmowała odcinek drogi gminnej 150811C w miejscowości Skotniki od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2575C w kierunku terenów leśnych. Długość odcinka wynosi 725 mb.

Droga gminna przed przebudową posiadała nawierzchnię utwardzoną (kruszywo łamane, tłuczeń, żwir). Szerokość jezdni zmienna: 4,00 – 5,50m. Droga pełni funkcję dojazdową dla przyległych posesji o zabudowie zagrodowej oraz do pól uprawnych.

 

VI konferencja popularno- naukowa w Gimnazjum nr 1

To już po raz szósty Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy gościło miłośników astronomii. Tutaj bowiem 24 października odbyła się kolejna konferencja popularno-naukowa. Swoją obecnością zaszczycili nas : profesor UMK w Toruniu pan Maciej Mikołajewski, naczelnik wydziału Projektów Edukacyjnych i Stypendiów Departamentu Edukacji i  Sportu Urzędu Marszałkowskiego pan Jarosław Przybył , koordynator projektu Astrobazy oraz pracownika KPCEN w Toruniu  pan Wiesław Skórzyński, płk. mgr inż.

Informacja

Konsultacje projektu Uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanawiania i finansowania nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe. 


Gęsina w Rodzinnych Domach Dziecka

 Od sześciu lat w ramach kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” podkreślamy wagę wspólnego świętowania przy rodzinnym stole.  W tym roku chcemy przekazać świeże gęsie tuszki trzem wylosowanym Rodzinnym Domom Dziecka w regionie.

 

Sukces piłkarzy ze Szkoły Podstawowej w Polanowicach

Dnia 20 październik na Orliku w Bydgoszczy rozegrany został ćwierćfinał mistrzostw województw. Oprócz zespołu ze Szkoły Podstawowej w Polanowicach w finale wzięły udział zespoły z następujących szkół: SP 89 Bydgoszcz (Mistrz Bydgoszczy, szkoła sportowa Zawiszy Bydgoszcz), SP Jeziora Wielkie(Mistrz Powiatu Mogileńskiego) SP Maksymilianowo (Mistrz Powiatu Bydgoskiego).

Informacja

Informacja z przebiegu konsultacji projektu Uchwały Rady Miejskiej Kruszwicy w sprawie programu współpracy Gminy Kruszwica z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015.

Dzień Papieski w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Już po raz kolejny obchodziliśmy w naszym kraju ten szczególny dzień poświęcony Janowi Pawłowi II. Tegoroczny XIV Dzień Papieski odbywał się pod hasłem : Jan Paweł II – świętymi bądźcie! 

W nawiązaniu do tego  wydarzenia  16.10.14r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy został zaprezentowany montaż słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież gimnazjalną .   

Międzynarodowo w Astrobazie

16 października kruszwicką Astrobazę odwiedziła grupa obcokrajowców z Francji, Hiszpanii i Włoch, którzy do Polski przybyli w ramach działań Instytutu Dziedzictwa Kruszwicy. Młodzi ludzie podczas spotkania poznali historię powstania przyszkolnych obserwatoriów powstałych w województwie kujawsko-pomorskim, poznali obiekt, wyposażenie. Podziwiali teleskopy oraz zdjęcia i filmy przez nie wykonane.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń