Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Styczeń 2015

Styczeń 2015

Informacja dla rolników

Informacja dla rolników, którzy w styczniu 2015 r. nie otrzymali przekazów z wysokością składek na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne za I kwartał 2015 r.

Składka na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne w I kwartale 2015 r.

W I kwartale 2015 r. wysokość składek na ubezpieczenie:

Poznajcie KUJAWY -aplikacja mobilna

Doskonałym sposobem na zapoznanie się z bogatą ofertą Kujaw jest aplikacja mobilna „Poznajcie Kujawy”, która swoim zasięgiem obejmuje tereny Stowarzyszenie LGD Dorzecza Zgłowiączki , LGD Czarnoziem na Soli, LGD Razem dla Powiatu Radziejowskiego. Przewodnik jest propozycją dla osób posiadających smartfony i umożliwia błyskawiczne znalezienie praktycznych  informacji turystycznych. W aplikacji znajdziemy min.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Fizyki i Astronomii

W Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy odbył się etap rejonowy wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii.

Informacja

Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejsko-Gminny w Kruszwicy informuje, że na podstawie Decyzji Burmistrza Kruszwicy Nr TPM.5311.1.2014 z dnia 26.02.2014 r., przeprowadzono zbiórkę publiczną na cele charytatywne dla mieszkańców Gminy Kruszwica.

Zbiórka Publiczna odbyła się w formie dobrowolnych wpłat do puszek kwestarskich.

Kwota uzyskana ze zbiórki wynosi: 13 262,63 zł. Kwota ta została wpłacona na subkonto PKPS  w Kruszwicy w Banku Spółdzielczym w Kruszwicy.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa

24.01 2015 w toruńskiej hali odbyły się kolejne Lekkoatletyczne  Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego , tym razem dla juniorów. Startująca trójka zawodników LIUKS Kruszwica wypadła rewelacyjnie osiągając 100 % skuteczność startową – 3starty = 3 medale.   Mistrzami woj. zostali: Michał Każmierski- 60m  juniorów mł. 7,17 (wyrównany rekord życiowy) oraz Artur Wojciechowski – pchnięcie kulą juniorów mł -14,42 (rekord życiowy).

Dzień Rakoobrony

Dnia 1 grudnia 2014 r. odbył się Dzień Rakoobrony w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Klasa IIIa w ramach WDŻ pod opieką pani Małgorzaty Trejtowicz zorganizowała kampanię. Wielu uczniów  naszej szkoły włączyło się w tą akcję, robiąc plakaty i zakładając czarne koszulki. Cała batalia poprzedzona była projekcją 3 krótkich filmów w klasach trzecich dotyczących nowotworu płuc, skóry i szyjki macicy na zajęciach WDŻ. Już od rana klasa IIIa przygotowywała gazetkę na piętrze.

Żyj z pasją! Szkolne Koło Geologów w Gimnazjum nr 1

15 stycznia 2015r. w Gimnazjum nr1 zainaugurowało swoją działalność Szkolne Koło Geologów. Powstało ono z  inicjatywy członków Koła Naukowego Geologów UAM w Poznaniu. Koordynatorem działalności koła jest absolwentka Gimnazjum nr1, aktualnie studentka IV roku geologii UAM i wielka pasjonatka tej dziedziny nauki – Ewa Kruszczyńska. Koło działa w ramach oferty programowej świetlicy szkolnej, a jego opiekunami są Barbara Batkowska i Elżbieta Kozłowska.

MAŁY NAUKOWIEC

Najstarsze dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 dnia 16 stycznia 2015 r. uczestniczyły w projekcie pt. „Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec”. Poprzez ciekawe i proste doświadczenia przedszkolacy mogli obserwować ciekawe zjawiska, odkrywać tajemnice przyrody, bawić się pod bacznym okiem animatorów. Spotkanie składało się z części pokazowej oraz z części warsztatowych pt. „Szkiełko i oko” oraz „Elektrostatyczne przyciąganie”. Przedszkolacy zobaczyli m.in.

Ratunek w lodówce

Urząd Miejski w Kruszwicy, jako pierwszy w powiecie, wprowadził „Koperty życia”. To może być ratunek dla wielu starszych i samotnie mieszkających osób.

Sezon Halowy Kruszwickich Lekkoatletów

           Na początek sezonu halowego 10 stycznia w nowoczesnej hali widowiskowo-sportwej w Toruniu swoje Mistrzostwa Woj. Kujawsko-Pomorskiego rozegrali młodzicy. 15 osobowa grupa Kruszwiczan wróciła z 7 medalami i rekordami życiowymi, a start w jednej z najnowocześniejszych hal w Europie był dla wszystkich przyjemnością. Oto medaliści:

I Michał Frejliszek- 60m p/pł

I Adam Tylkowski -1000m

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń