Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Czerwiec 2015

Czerwiec 2015

Przebudowa ul. Cichej i ul. Wiejskiej w Kruszwicy

Trwają prace budowlane związane z przebudową dwóch najbardziej zdegradowanych odcinków ulic w Kruszwicy, a mianowicie ul. Wiejskiej  oraz ul. Cichej:

  • od włączenia w ul. Kolegiacką do skrzyżowania z ul. PCK i Cmentarną,
  •  od skrzyżowania z ul. Solidarności do skrzyżowania z ul. Cichą wraz z częścią ul. Cichej.

 

Zmiany w przepisach Ustawy o Bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych

Weszły w życie zmiany przepisów Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Zmiany dotyczą przede wszystkim osób w stanie po użyciu alkoholu korzystających ze sprzętów pływających niebędących pojazdami mechanicznymi. Teraz nie tylko sternicy łodzi motorowych, ale także osoby pływające po alkoholu kajakiem, czy rowerem wodnym muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Z Astrobazy do Chorwacji

Znamy wyniki wielkiego finału Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego w ramach projektu „Kujawsko - Pomorskie Regionem Astronomicznym ”

Rusza druga edycja dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Gmina Kruszwica już po raz drugi wprowadza program udzielania dotacji celowej na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Zasady udzielania i rozliczania powyższych dotacji są takie same jak w roku ubiegłym, z tą różnicą, że maksymalna kwota przyznanego świadczenia wzrosła do 6.000,00 zł.

Spotkanie z ratownikami medycznymi

Dnia 22 czerwca najmłodsze dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 mogły poczuć się jak mali ratownicy. Podczas spotkania  z ratownikami medycznymi dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Pod czujnym okiem ratowników mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy np. wykonywały masaż serca na fantomie.

Rajd rowerowy 28.06.2015 r.

PTTK Oddział Nadgoplanski w Kruszwicy organizuje w dniu 28.06.2015r.(niedziela) na trasie Kruszwica -Przyjezierze,a następnie udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym wokół Jeziora Ostrowskiego organizowanym przez Zarząd Oddziału PTTK w Strzelnie.

W programie m.innymi:

-otwarcie sezonu turystycznego w Przyjezierzu.

Wyjazd 28.06.2015r.godz.7.30 parking przy PTTK.

Od Solidarności do Wolności

25 i 26 czerwca przypomnimy o lokalnej Solidarności i działaczach takich organizacji jak Komitet Obywatelski czy KORIS.


25 czerwca odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji 25-lecia kruszwickiego samorządu. W dzień później o godzinie 16:00 w Hotelu Sportowym przy ul. Poznańskiej 17 odbędzie się spotkanie pod tytułem "Od Solidarności do Wolności".

Niedziela w rytmie Zumby na Orliku

Kruszwickie Dni Sportu na obiekcie Orlik 2012 przy SP nr 2 przebiegły w rytmie latynoamerykańskiej Zumby oraz rozgrywek kobiecej piłki nożnej.

O godziny 15:00 odbył się mecz piłki nożnej dziewcząt pomiędzy piłkarkami lokalnych gimnazjów z absolwentkami tychże szkół. Wynik spotkania 4:00 . Sędzią głównym był Piotr Pankowski.

Piknik LGD z gęsią w tle

W ramach promocji Gmina Kruszwica uczestniczyła w Pikniku LGD z gęsią w tle, który odbył się 21 czerwca br. w Łojewie. Przedstawiciele gmin z powiatu inowrocławskiego rywalizowali w drużynowych gminnych w zawodach sportowych, odbył się również konkurs kulinarny oraz konkurs na najciekawsze stoisko. W tym ostatnim konkursie Gmina Kruszwica zajęła I miejsce!

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń