Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Wrzesień 2015

Wrzesień 2015

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Polanowicach

Dnia 25 września 2015 roku, szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w akcji edukacyjnej pt. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która odbywa się w ostatni piątek września.

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im.Janusza Kusocińskiego w Polanowicach również wzięła udział  w wydarzeniu.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

Przedszkole Samorządowe Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy, jako jedyna placówka z gminy Kruszwica, włączyło się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. We wrześniowy weekend zwiedzić można było galerię obrazów kruszwickiej malarki- Ewy Lewańskiej, izbę kujawską i salonik poświęcony malarce. W sali multimedialnej można było obejrzeć prezentację pt. „Na kujawską nutę” w wykonaniu przedszkolaków w strojach kujawskich.

ZAĆMIENIE SUPER KSIĘŻYCA

Wyjątkowa gratka dla miłośników interesujących zjawisk astronomicznych: Superksiężyc, całkowite zaćmienie Księżyca oraz Krwawy Księżyc – trzy zjawiska w jednym czasie - miały miejsce 28 września 2015r. Tego dnia Astrobaza w Kruszwicy ponownie zawitała, dzięki uprzejmości P. Henryka Zajączkowskiego, na mury Mysiej Wieży.

Inwestycyjne realizowane w 2015r.

W sierpniu 2015r. Rada Miejska w Kruszwicy uchwaliła zmiany do budżetu na rok 2015 w zakresie inwestycji.  Oprócz dotychczasowych przedsięwzięć w bieżącym roku wykonana zostanie także przebudowa łącznika ul. Cichej  z ul. Zakątek w Kruszwicy, a także II etap przebudowy drogi gminnej 150811C w miejscowości Skotniki.

Inwestycje realizowane w ramach funduszu sołeckiego

Kierując się zasadą, że zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej jest podstawowym zadaniem Gminy Kruszwica, władze postanowiły zadbać o to, by mieszkańcy poszczególnych sołectw mogli współdecydować o wydatkach ponoszonych przez samorząd. Już czwarty  rok sukcesywnie realizowany jest Fundusz Sołecki, dzięki któremu zmie­niło się funkcjonowanie sołectw naszej gminy.

 

I Marsz Patriotyczny Kruszwica-Łagiewniki

Blisko dwieście osób wzięło udział w upamiętnianiu ofiar tragicznych wydarzeń z września 1939 roku. 76 lat temu na łagiewnickich polach śmierć ponieśli mieszkańcy Kruszwicy oraz okolic.


O tragedii w Łagiewnikach mówi się ciągle za mało. Zwłaszcza gdy chodzi o upamiętnianie tragicznego miejsca.

ZAĆMIENIE SUPER KSIĘŻYCA I KRWAWY KSIĘŻYC

Wyjątkowa gratka dla miłośników interesujących zjawisk astronomicznych: Superksiężyc, całkowite zaćmienie Księżyca oraz Krwawy Księżyc już 28 września 2015 r.

”Rajd promienisty Gęsi Gęgawy”

PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy zaprasza na rajd rowerowy pn.”Rajd promienisty Gęsi Gęgawy”, który odbedzie się w dniu 26.09.2015r. (sobota)

Trasa rajdu: Kruszwica- Lachmirowice-Rzeszynek-Łuszczewo-Ostrówek-Potrzymiech-Ostrówek-Złotowo-Popowo-Witowiczki-Janocin -Kruszwica.

Zbiórka uczestników rajdu w dniu 26.09.2015r. o godzinie 830 - parking przy PTTK

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Polanowicach  jak co roku przyłączyła się do akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Akcja odbyła się 18 września 2015 roku przy współpracy z Urzędem Miejskim w Kruszwicy, który wyposażył uczestników w rękawiczki i worki oraz zapewnił odbiór zebranych odpadów. W bieżącym roku hasło  akcji brzmiało „Wyprawa- poprawa”. W myśl tego hasła społeczeństwo zachęcane było do refleksji  nad swoim udziałem w polepszanie stanu środowiska w czasie wypraw na łono przyrody.

Zakończono II etap przebudowy drogi gminnej Kobylnica - Rzeczyca.

Zakończono prace nad drugim etapem przebudowy drogi gminnej nr 150828C łączącej miejscowości Kobylnica i Rzeczyca.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń