Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Luty 2016

Luty 2016

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

 W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" ustanowionym „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom  antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu  Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi  komunistycznemu”, prosimy  o oflagowanie budynków w dniu 1 marca

Uwaga! Skażona woda!

Uwaga! Skażona woda w Brześciu, Witowicach, Witowiczkach i Karsku. Woda zdatna do picia dostępna będzie w świetlicach wiejskich. Woda do celów przemysłowych będzie rozwożona w beczkowozach w godz. 7:00 – 9:00 oraz 15:00 – 17:00

Waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych w KRUS

 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje o waloryzacji świadczeń emerytalno - rentowych w KRUS od 1 marca 2016r. oraz jednorazowego dodatku pieniężnego, dla niektórych emerytów i rencistów KRUS.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią informacji podanej w załącznikach.

Informacja pozyskana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

 

Co zdarzy się w Kruszwicy w 2016 r.?

Są w naszym kraju miasta owiane legendą i mitem, których nazwa budzi podziw i wiąże się nierozerwalnie z historią. Do takich właśnie miast należy Kruszwica. Kojarzy się ona większości z nas z jeziorem Gopłem, Kolegiatą i Mysią Wieżą, w której – według legendy – myszy zjadły okrutnego króla Popiela i jego żonę.

Poza tymi wiekowymi atrakcjami, Kruszwica to miasto, w którym zawsze dużo się dzieje. Cóż więc zdarzy się w Kruszwicy w 2016 r.? Dlaczego warto tu przyjechać?

GEOGRAFICZNY SUKCES W GIMNAZJUM NR 1

Zakończyły się zmagania gimnazjalistów  w konkursie przedmiotowym z geografii. Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy w etapie rejonowym reprezentowało dwóch trzecioklasistów Michał Przybylski (IIIA) i Andrzej Błażewicz (IIIB). Andrzej, jako jedyny reprezentant naszej gminy przeszedł do etapu wojewódzkiego i uzyskał tytuł finalisty. Gratulujemy. Uczniów przygotowywała Elżbieta Kozłowska.

Kujawskie Misterium Męki Pańskiej

20 marca br. zapraszamy na Kujawskie Misterium Męki Pańskiej

Konkurs palm wielkanocnych w Chełmcach

Już po raz XVI CKIS ,,Ziemowit" - Filia w Chełmcach zaprasza do udziału w konkursie ,,Na najładniejszą palmę wielkanocną".

 

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z miasta i gminy Kruszwica.

 

Palmy  należy  przynieść 20 marca 2016 r. na godz. 11.20 do kościoła  św. Katarzyny w Chełmcach.

 

Zapraszamy do uczestnictwa.

Więcej informacji w załączonym regulaminie.

Premiera spektaklu ANDROGYNE

8 marca, w sali przy ul. Niepodległosci 43 o godz. 18.00, odbędzie się premiera spektaklu: ANDROGYNE czyli HISTORIA DWOJGA KOCHANKÓW Z WERONY wg ,,Romea i Julii" Williama Szekspira.

To kolejny projekt grupy teatralnej „Lewart 76” działającej  przy CKiS „Ziemowit” w Kruszwicy.

EUROPE w kruszwickiej Jedynce

Europe’s Unique Regions – Our Personal Experience (EUROPE) czyli Niezwykłe regiony Europy w naszych doświadczeniach – to tytuł projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli SP nr1 w Kruszwicy w ramach programu Erasmus+. Kruszwicka Jedynka jest koordynatorem grupy partnerskiej, w której skład wchodzą szkoły podstawowe w Narvi (Estonia), w Barcanesti (Rumunia), w Ciudad Rodrigo (Hiszpania), w Sitii (Grecja) i w Rzymie.

Ratunek w lodówce

Przypominamy, iż w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy (pok. 30) i Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można bezpłatnie odbierać "Koperty Życia"

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń