Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Kwiecień 2016

Kwiecień 2016

Informacja

16 maja mija termin przyjmowania wniosków obszarowych na rok 2016. Złożenie wniosku po wskazanym terminie będzie skutkowało pomniejszeniem płatności.

.

.

.

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE BIURO POWIATOWE

AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

W INOWROCŁAWIU BĘDZIE CZYNNE:

Gęsi w Gąskach

.

.

.

.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli serdecznie zaprasza

Majówka

W poniedziałek, 2 maja, w kruszwickim amfiteatrze odbędzie się muzyczna Majówka z ,,Ziemowitem”.  Na scenie wystapią dwa popularne polskie zespoły. Początek imprezy godz. 17.30.

 

Imprezę rozpoczną laureaci festiwalu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Nadgoplańskie nutki”. 

Wojewódzka debata o szkolnictwie zawodowym

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wziął we wtorek 26 kwietnia udział w kujawsko-pomorskiej debacie „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”. Gościem spotkania była wiceminister edukacji narodowej Teresa Wargocka.

ROWEROWE ŚWIĘTO PRACY

PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy zaprasza na Rajd Rowerowy p.n. „ ROWEROWE ŚWIĘTO PRACY” w dniu 01.05.2016r. ( niedziela )

Trasa rajdu : Kruszwica-Grodztwo-Gocanowo-Janocin-Witowice-Janocin-Brześć-Kobylnica-Chełmce-Gocanówko-Tarnowo-Bródzki-Kruszwica

W programie :

- zwiedzanie i poznanie historii kościoła św. Wojciecha w Brześciu,

- zwiedzanie jednostki OSP w Chełmcach i poznanie historii miejscowości Chełmce

O Pióro Burmistrza Kruszwicy

23 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej  już po raz XIX odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza Kruszwicy” adresowany do uczniów klas IV-VI. Uczestników i ich opiekunów powitali: w imieniu organizatorów Dyrektor Szkoły - Grzegorz Kontowicz  oraz reprezentujący organ prowadzący Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania – Marcin Piotrowski. Życzyli wszystkim połamania piór.

Półkolonie letnie


.

.

.

.

ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU 7 – 12 LAT NA PÓŁKOLONIE LETNIE W ŚWIETLICY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZEJ

W KRUSZWICY UL. KOLEGIACKA 24

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 3 maja br. o godz. 12.00 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Kolegiacie p.w. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy delegacje oraz poczty sztandarowe do wzięcia udziału w uroczystościach. Po Mszy Świętej zapraszamy na program artystyczny przygotowany przez Centrum Kultury i Sportu   „Ziemowit” w Kruszwicy.

Święto Ziemi w Przedszkolu Samorządowym Nr3

Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy przez dwa dni obchodziły Światowy Dzień Ziemi. W pierwszym dniu wraz ze swoimi rodzicami 3i 4 latki upiększały rabaty sadząc wiosenne kwiaty w ogrodzie przedszkolnym oraz siejąc marchewkę i rzodkiewkę. Podczas zajęć z rodzicami popisywały się wiedzą na temat segregacji śmieci i z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt ” Kłopoty Krasnala” w wykonaniu swoich wychowawczyń.

1050. rocznica chrztu Polski

W dniach od 14 do 16 kwietnia 2016 r. odbywały się ogólnopolskie obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Events of the day 22 Luty 2020 (sobota)
23
24
25
26
27
28
29
01
Marca 2020, niedziela
4
dni pozostało do:
Bieg Tropem Wilczym