Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Wrzesień 2016

Wrzesień 2016

Na Zagoplu powstanie wielofunkcyjny obiekt lekkoatletyczny

Gmina Kruszwica otrzyma dofinansowanie w ramach środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na  realizację zadania inwestycyjnego pn „Budowa boiska wielofunkcyjnego na Osiedlu Zagople w  Kruszwicy”  W dniach od 15 lutego do 22 kwietnia trwał nabór wniosków do  Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy lub remontu obiektów sportowych w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej- edycja 2016.

„Historia z mojego podwórka”

Trwa II edycja konkursu „Historia z mojego podwórka”, którego organizatorem jest Fundacja Modrak. Zgodnie z postanowieniami regulaminu mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Kruszwica. Honorowy patronat nad  konkursem objął Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Wsparcie w rewitalizacji

28 września w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów z samorządami lokalnymi, które otrzymają dotacje na przygotowanie lub aktualizację programów rewitalizacji – strategicznych dokumentów niezbędnych do skutecznego zabiegania o dofinansowanie na zagospodarowanie obszarów rewitalizowanych. Wsparcie w wysokości 2,4 miliona złotych trafi do 51 gmin. 

"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"

 W dniu 28 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy uczestniczyli w międzynarodowej akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Świeżo po wakacjach uczniowie klasy IVB wraz z nauczycielem matematyki Katarzyną Dymowską egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia oraz jej trudnych przypadków naszych dzielnych strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Henrykowi Makowskiemu

Wczoraj w Kruszwicy odbyły się uroczystości odsłonięcia tablicy pamiatkowej poświęconej Henrykowi Makowskiemu. Wydarzenie to było znaczące dla historii naszego miasta, bowiem założona przez Henryka Makowskiego Kujawska Wytwórnia Win przez kilkadziesiąt lat dawała pracę wielu mieszkańcom naszego regionu.

Dyżur Senatora Jana Rulewskiego

Uprzejmie informujemy, że dnia 29 września 2016r. w godzinach 15:00-16:00 Senator Jan Rulewski będzie pełnił dyżur senatorski w budynku Centrum Kultury i Sportu "ZIEMOWIT" przy ul. Poznańskiej 17 w Kruszwicy, tj. Hotel Sportowy pokój nr 9.

 

Przypominamy, że na spotkanie należy przynieść ze sobą wszystkie dokumenty ważne w danej sprawie.

Informacja

.

.

.

.

.

B U R M I S T R Z      K R U S Z W I C Y

 

ZBIÓRKA WIELKOGABARYTÓW I ELEKTROODPADÓW

Urząd Miejski w Kruszwicy informuje, że w dniach 8,15 i 22 października 2016 r. w godzinach od 9:00 do 16:00 Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o.

Konkurs fotograficzny

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli ogłasza konkurs fotograficzny.

Konkurs plastyczny

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli ogłasza KONKURS PLASTYCZNY.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Events of the day 22 Luty 2020 (sobota)
23
24
25
26
27
28
29
01
Marca 2020, niedziela
4
dni pozostało do:
Bieg Tropem Wilczym