Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Marzec 2017

Marzec 2017

Co zdarzy się w Kruszwicy w 2017 r.?

Już 2 maja w kruszwickim amfiteatrze będzie można usłyszeć „króla disco-polo”. Zenon Martyniuk, lider disco-polowej formacji Akcent, to postać doskonale znana na polskim rynku muzycznym. Kojarzy go nawet najbardziej zażarty wróg muzyki disco. Bez przebojów Martyniuka nikt już chyba nie wyobraża sobie imprezy, a jego piosenki mają na portalu YouTube dziesiątki milionów wyświetleń.

PALĄCY PROBLEM

Rokrocznie wraz z początkiem wiosny zauważalnie wzrasta liczba pożarów spowodowanych wypalaniem łąk i nieużytków. Technika ta, stosowana w prymitywnych kulturach rolniczych w dalszym ciągu niestety znajduje zwolenników. WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE, BEZCELOWE, BARBARZYŃSKIE i NIEZGODNE Z PRAWEM!
Argumenty przeciwko:

Informacja

 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Inowrocławiu informuje, że w dniu 24.03.2017r. wydane zostało Rozporządzenie Nr 4/2017 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego uchylające rozporządzenie w sprawie określenia miejsca wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz wyznaczenia obszarów zapowietrzonego i zagrożonego wystąpieniem tej choroby, jak także sposobu oznakowania tych obszarów oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tych obszarach.

Konkurs „O PIÓRO BURMISTRZA KRUSZWICY“

Tegoroczne zmagania ortograficzne „O Pióro Burmistrza Kruszwicy“ po raz kolejny zostały zorganizowane przez Gimnazjum nr 2. W konkursowe szranki stanęło tym razem 16 uczestników, wyłonionych uprzednio w szkolnych eliminacjach.

„Kruszwicki Słowak” w ćwierćfinale wojewódzkim.

20 marca br. w hali sportowej I LO w Inowrocławiu rozegrano ostatnie  spotkanie  finałowe w ramach Mistrzostw Powiaty Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.  

W finale spotkały się  reprezentacje : I LO Inowrocław, II LO Inowrocław  oraz LO im. Juliusza Słowackiego z Kruszwicy. Turniej rozgrywany był cyklicznie od października 2016r. , systemem „każdy z każdym”  

Wyniki rozgrywek:

Informacja

Burmistrz Kruszwicy informuje o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przyległego do ulicy Leśnej w miejscowości Grodztwo, gmina Kruszwica.

Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej

18 marca już po raz XII w Jaksicach odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej w 160 rocznicę urodzin Roberta Baden Powella. I Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Żółte strzały” z Kruszwicy kolejny raz wzięła udział w tym wydarzeniu z następującymi wynikami:

- zespół zuchowy- III miejsce,

- duet zuchowy(Maria Mila i Martyna Balcerzak)- I miejsce,

Uchwała w sprawie ustanawiania i finansowania nagród za osiągnięte wyniki sportowe

Uprzejmie informujemy, iż 21 marca br. wchodzi w życie Uchwała nr XXX/290/2017 Rady Miejskiej w Kruszwicy w sprawie ustanawiania i finansowania nagród za osiągnięte wyniki sportowe. Zgodnie z w/w uchwałą wnioski o przyznanie nagród za wyniki sportowe należy składać do 15 stycznia roku następnego po roku, w którym wynik sportowy został osiągnięty. Wnioski za wyniki sportowe osiągnięte w  2016 r. należy składać do 04.04. 2017 r.

Przebudowa ul. Kasprowicza i ul. Lipowej w Kruszwicy

16.03.2017 r.  trwały prace związane z wycinką drzew pod inwestycje pn. „Przebudowa ul. Kasprowicza i ul. Lipowej w Kruszwicy”. Wycinka została przeprowadzona zgodnie z zezwoleniem Starosty Inowrocławskiego z dn. 19.01.2017 r. W miejscu wycięty 48 drzew zostanie posadzonych 48 nowych w tym  wiśnie piłkowane i osobliwe, klony pospolite, katalpy big nonowe oraz lipy drobnolistne.

W Zespole Szkół Samorządowych nr 1 świętowano urodziny Ludolfiny

 

Nie każdy o tym wie, że tajemnicza Ludolfina to liczba Pi, która jest na tyle wyjątkowa, że ma swoje święto !

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Events of the day 22 Luty 2020 (sobota)
23
24
25
26
27
28
29
01
Marca 2020, niedziela
4
dni pozostało do:
Bieg Tropem Wilczym