Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Maj 2017

Maj 2017

Otrzeżenie!

Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy informujemy, że od 2017-05-30 do 2017-05-31 Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Stopień zagrożenia 2.

ĆWICZENIE RENEGADE-SAREX

“Ćwiczenie Renegade – w dniach 6-8 czerwca 2017r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza”.

Święto Województwa 2017

Zapraszamy na doroczne obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W programie dziewięciodniowej imprezy (3-11 czerwca) rodzinne pikniki, koncerty z udziałem gwiazd i wiele więcej. Pierwsze wydarzenia już w najbliższy weekend w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu. Oficjalne obchody rozpoczną się w poniedziałek (5 czerwca) uroczystą sesją sejmiku województwa we Włocławku.

 

Piknik LGD z dziczyzną w tle!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli zaprasza na imprezę plenerową - Piknik LGD Czarnoziem na Soli z dziczyzną w tle w Gminie Pakość, która odbędzie się 11 czerwca 2017 roku od godziny 15:00 w Pakości przy ulicy Barcińskiej 11, plac przy Centrum Informacji Turystycznej.

Majówka uczniów ZSO na "Strzelnicy"

Uczniowie klasy IIIB Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy uczestniczyli w dniu 23 maja 2017 roku w Majówce na terenie "Kruszwica Stara Ziemia"- zwyczajowo i miejscowo nazywanego "Strzelnicą" w Łagiewnikach. To piękne miejsce na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia nazwaliśmy drugim cyplem- znajdującym się w kierunku na południe od LOK-u.

Obwodnica Inowrocławia - ważne wyjaśnienie

W związku z pytaniami mediów wyjaśniamy, że kwota zwiększająca wydatki na dokończenie obwodnicy Inowrocławia (łącznik) zatwierdzona przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa wynosi 16 mln zł. Taką kwotę należało zabezpieczyć, aby mogła zostać zawarta umowa na realizację inwestycji. O taką kwotę w styczniu br. wystąpiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Fundusz sołecki daje radość i odpoczynek

Po ubiegłorocznej wycieczce do Warszawy, w tym roku przyszła kolej na Trójmiasto. Mieszkańcy Woli  Wapowskiej wybrali się do Gdyni gdzie podziwiali ORP Błyskawica oraz żaglowce: „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”. Chętni odwiedzili także Oceanarium. Następnie spacerowali po sopockim Molo i słynnym „ Monciaku”. Dużo osób skorzystało z kąpieli słonecznych i morskich w Bałtyku. W Gdańsku odwiedziliśmy „ Neptuna” króla mórz i oceanów.

Kongres i Mistrzostwa Europy Seniorów w Czechach

26-28 maja br. w Racicach (Czechy) podczas trwających  Mistrzostw Europy Seniorów odbył się Kongres Europejskiej Federacji Wioślarskiej z udziałem 32 państw europejskich, gdzie zatwierdzono najważniejsze imprezy wioślarskie na najbliższe lata. W kongresie uczestniczyła delegacja z Kruszwicy, którą reprezentowali  Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz  Prezes Klubu Wioślarskiego „Gopło” Kruszwica Stefan Janeczek.

"Na żołnierską nutę"

Już po raz siódmy w naszej szkole w dniu 27 kwietnia br. odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej „Na żołnierską nutę”. Uczniowie klas I-III występowali w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

Informacja

BURMISTRZ KRUSZWICY

OGŁASZA

IV przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Kruszwicy.

 

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń