Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Wrzesień 2017

Wrzesień 2017

Tydzień z historią

Już po raz II Fundacja Modrak organizuje Tydzień z Historią- wydarzenie kulturalne skierowane do mieszkańców Gminy Kruszwica. "W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji. Projekcja filmu, rajd rowerowy, quiz regionalny i wręczenie nagród w konkursie wiedzowym to najważniejsze z nich. Szczegółowe informacje zawarte zostały na naszym fanpagu, stronie internetowej oraz na załączonym plakacie"- informuje Dominik Robakowski prezes Fundacji.

III Marsz Patriotyczny Kruszwica-Łagiewniki

Po raz trzeci z kruszwickiego rynku wyruszyli uczestnicy III Marszu Patriotycznego. W modlitwie i skupieniu wspominali zamordowanych przez Niemców mieszkańców Kruszwicy i okolic.

Z uwagi na warunki pogodowe Msza Święta odbyła się w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy, a nie tak jak dotychczas na polanie obok miejsca pamięci. Następnie uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na łagiewnickie pole.

Nowy chodnik przy cmentarzu

We wrześniu br. trwały prace związane z budową nowego chodnika przy cmentarzu w Kruszwicy. Wybudowany odcinek ma 50 mb długości. Ponadto zostało utwardzone miejsce pod kontenery na śmieci, które dodatkowo wygrodzono betonowym ogrodzeniem. Wartość zrealizowanych robót wyniosła 21 300 zł. Wykonawcą zadania była firma ADF Damian Flinik z Inowrocławia. Realizacja tej inwestycji to wyjście naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez mieszkańców.

Dotacje na założenie działalności gospodarczej

„Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy.

Rekrutacja

11.09.2017r. - 06.10.2017r.

 

Bezpłatna mammografia

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

 

Niespełna  40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 

 

PTMA w Astrobazie

Dnia 16 września 2017 roku kruszwicka Astrobaza gościła członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii działających w oddziale toruńskim.

Przybyli mieli możliwość zapoznania się z działalnością przyszkolnego obserwatorium. Koordynatorzy p. Ilona Dybicz, p. Magdalena Musiałowska i p. Zbigniew Rakoczy zaprezentowali m.in. wyposażenie i dorobek Astrobazy oraz możliwości techniczne sprzętu optycznego.

Konkurs

Regulamin konkursu na logo z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919

Spotkanie informacyjne "Fundusze na szkolenia"

Informacje o spotkaniu

 

Celem spotkania jest przedstawienie możliwości wsparcia pracodawców i pracowników w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

 

Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 września 2017 r. w godzinach od 10.00 do 13.30, w Restauracji Hotel Park w Inowrocławiu, ul. Świętokrzyska 107.

 

Pomoc ZUS po nawałnicach

Informacje dla osób poszkodowanych w czasie ostanich nawałnic na temat możliwej pomocy ZUS w zakresie opłacania należnych składek oraz  składania wniosków o świadczenia długoterminowe.

Sprzątanie świata

Wzorem lat ubiegłych Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Polanowicach włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2017". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Nie ma śmieci - są surowce”.  Celem akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń