Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Październik 2017

Październik 2017

„Z gąską w roli głównej”

Z okazji zbliżającej się daty 11 listopada i hucznego obchodzenia marcinowego święta- „Gęsina na Świętego Marcina” Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci.

 

Europejski Dzień Seniora na Święcie Pieczonego Ziemniaka

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, ZSO Przedszkole Samorządowe Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy zorganizowało Święto Pieczonego Ziemniaka.  Wzięli w nim udział studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego , przedszkolacy , ich rodzice i dziadkowie. Przygotowano dla nich liczne konkurencje z ziemniakiem w roli głównej: rzut ziemniakiem do celu, szukanie zaginionych ziemniaków, taniec z ziemniakiem, wyścig z ziemniakiem na łyżce i inne.

SŁOWAK W FINAŁACH

23 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu  rozegrano ostatni turniej eliminacyjny  w ramach Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców.

Wzięły w niej udział oprócz ekipy gospodarzy turnieju, LO Kruszwica oraz zespół Kasprowicza.

Oto wyniki:

LO KRUSZWICA -KASPROWICZ    2 : 0 ( 25: 15)( 25 : 20)

KASPROWICZ- KOŚCIELEC          0 : 2 ( 22: 25 )( 18 : 25 )

KRUSZWICA- KOŚCIELEC             2 :0 ( 25 : 13)( 25 : 14)

Targi World Travel Show 2017

Uczniowie Zespołu Szkół Ogolnokształcących 20 października uczestniczyli w drugiej edycji międzynarodowych targów World Travel Show w Nadarzynie koło Warszawy. Młodzież miała możliwość poznania kultur z ponad 200 krajów świata oraz spotkania najsławniejszych polskich podróżników m. in. Wojciecha Cejrowskiego, Martynę Wojciechowską czy Aleksandra Dobę. Po wizycie na targach, uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Opiekunowie : Alicja Kaszuba, Anna Łuczak, Artur Łuczak.

SPOTKANIE POKOLEŃ

19 października szkoła Podstawowa w Polanowicach gościła szczególne osoby. W związku z Europejskim Dniem Seniora uczniowie i przedszkolaki przygotowały dla wszystkich seniorów spotkanie, podczas którego poprzez wiersze i piosenki dzieci wyraziły ogromną wdzięczność dla wszystkich seniorów za obecność w ich życiu.

Uroczystość ślubowania pierwszoklasisty

Dnia 12.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Polanowicach odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasisty, pasowania na ucznia, a także akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wkręć się w pomoc

21 października odbyła się akcja „Wkręć się w pomoc”, której inicjatorem był Młodzieżowy Zespół Doradczy Burmistrza Kruszwicy.  Tego dnia na kruszwickim targowisku w zamian za 30 nakrętek można było otrzymać sadzonkę drzewka.

XI Kruszwickie Forum Organizacji Pozarządowych

19 października br. w Sali konferencyjnej Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” odbyło się XI Kruszwickie Forum Organizacji Pozarządowych. Podczas spotkania doszło do konsultacji  projektu Programu Współpracy Gminy Kruszwica z organizacjami pozarządowymi i innymi organizacjami prowadzącymi działalności pożytku publicznego na 2018 r. W Forum wzięło udział 25 osób reprezentujących 22 organizacji i instytucji.

Mistrzostwa Europy Sztuk Walki IMAF

W dniach 14-15 października w miejscowości Landgraaf w Holandii odbyły się Mistrzostwa Europy Sztuk Walki IMAF. Zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate pierwszego dnia startowali zarówno w kata jak i kumite. Kadra klubu świetnie się zaprezentowała zdobywając dziesięć medali, w tym dwa złote. Na  mistrzostwach nie zabrakło zawodników trenujących w Sekcji Karate w Kruszwicy.

Dzień krajobrazu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wspólnie z Fundacją Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Nadgoplańskim Parkiem Tysiąclecia oraz Gminą Kruszwica zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spacerze krajobrazowym w ramach obchodów Dnia Krajobrazu 2017 w Gminie Kruszwica.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Events of the day 22 Luty 2020 (sobota)
23
24
25
26
27
28
29
01
Marca 2020, niedziela
1
dzień pozostał do:
Bieg Tropem Wilczym