Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Marzec 2018

Marzec 2018

Podaruj 1% podatku organizacji ze swojego regionu

Podaruj jeden procent organizacji z regionu

Zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Publikujemy listę ngo-sów z naszego regionu, którym można przekazać takie wsparcie. Zachęcamy też do korzystania z darmowego programu do rozliczania PIT, za pośrednictwem którego łatwo wskażemy organizację, której chcemy pomóc.

Konkurs "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie kujawsko-pomorskim".

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. kujawsko - pomorskiego

„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie kujawsko - pomorskim”

 

Drodzy Mieszkańcy!

Uroczysta sesja

22.03.2018 r. podczas obrad XLI sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy w obecności władz samorządowych, radnych Rady Miejskiej w Kruszwicy, a także zaproszonych gości wręczono nagrody Burmistrza Kruszwicy za wysokie osiągnięcia sportowe w 2017 r., (przyznane na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Kruszwicy Nr XXX/290/2017 z dnia 23 lutego 2017 r.

Dodatkowe pieniądze na rozwój dróg lokalnych

Rząd przekaże samorządom w województwie kujawsko-pomorskim dodatkowe 30,5 mln zł wsparcia na budowę dróg gminnych i powiatowych. Dobre informacje dla naszego regionu przekazał podczas briefingu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Środki na żłobki i nianie

Nawet 800 złotych miesięcznie mogą otrzymać rodziny z regionu na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku. Środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego trafią też na utworzenie 640 miejsc dla maluchów w żłobkach i klubach dziecięcych. W środę (21 marca) w Urzędzie Marszałkowskim umowy na realizację tego rodzaju projektów podpisał prezydent Torunia oraz przedstawiciele bydgoskiej Fundacji „12 Kamienica”.

 

XIII Festiwal Piosenki Skautowej

Dnia 17.03.2018 r w Szkole Podstawowej w Jaksicach odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej pod hasłem: Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę 1918 - 2018. Zuchy i harcerze 1 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej " Żółte strzały" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy śpiewająco odnieśli sukcesy w swoich kategoriach wiekowych.

 

I miejsce w kategorii duet harcerski : 

Generator ofert Programu FIO – edycja 2018

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego – zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na szkolenia  doskonalące efektywność aplikowania o środki na realizację zadań publicznych w ramach konkursu FIO – edycja 2018, które odbędą  się 19 marca w  Bydgoszczy oraz 20 marca w Toruniu, szkolenia  prowadzone będą przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) z wykorzystaniem on-line Generatora ofert  FIO

Nasi prymusi zawodu

Uroczyste wręczenie stypendiów marszałka 622 uczniom techników i zasadniczych szkół zawodowych odbyło się dzisiaj (13 marca) w hali Arena Toruń. Wysokość stypendium to nawet 500 złotych miesięcznie. Stypednia otrzymało także dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. kazimierza Wielkiego w Kruszwicy Natalia Petrykowska (zasadnicza szkoła zawodowa) i Marcin Pamfil (technikum).

 

Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Stowarzyszenie LGD Czarnoziem na Soli ogłasza Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Cele konkursu

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń