Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Sierpień 2018

Sierpień 2018

Tarnówko ma nowy chodnik

Do końca sierpnia br. trwały prace związane z przebudową istniejącego odcinka drogowego drogi gminnej w zakresie ciągu pieszego w miejscowości Tarnówko. Zadanie inwestycyjne obejmowało m. in. wykonanie robót rozbiórkowych i ziemnych, wycinkę drzew oraz karczowanie krzewów, wykonanie chodnika oraz zjazdów, wykonanie elementów odwodnienia – rowy, ścieki, przepust czy wykonanie nasadzeń zastępczych i wykonanie humusowania z obsianiem trawą.

Spotkanie konsultacyjne

Zachęcamy i serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym dotyczące opracowywania Strategii Rozwoju Gminy Kruszwica na lata 2018-2028, które odbędzie się 06.09.2018r. o godz. 16:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kruszwicy przy ul. Nadgoplańskiej 4”

W Kruszwicy stanęła pierwsza samoobsługowa stacja naprawy rowerów!

Na parkingu przy PTTK w Kruszwicy, tuż przy szaletach miejskich stanęła pierwsza w mieście samoobsługowa stacja naprawy rowerów! Od dziś każdy może z niej skorzystać. Stacja wyposażona jest w pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Stalowe linki wiszące wewnątrz szafy służą do umocowania na nich narzędzi, a ich długość pozwala na dotarcie do części rowerowych podzespołów.

Letnie spotkanie seniorów województwa kujawsko - pomorskiego

Szanowni Państwo!

W imieniu organizatorów, tj. Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego Adama Banaszaka oraz Uniwersytetu III Wieku Fundacji Ekspert - Kujawy przy Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu pragniemy zaprosić Seniorów, w tym członków Kół i Klubów Seniora, Słuchaczy Uniwersytetu III Wieku na "LETNIE SPOTKANIE SENIORÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO".

Samorząd województwa konsultuje program współpracy z trzecim sektorem

Zapraszamy do udziału w konsultacjach projektu „Programu współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2019”. W Kujawsko-Pomorskiem zarejestrowanych jest około 7 tysięcy pozarządówek.

Msza Święta za poległych w II wojnie światowej

W związku ze zbliżającą się 79 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej uprzejmie informujemy, iż w dniu 1 września br. o godz. 11.00  w kościele p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w II wojnie światowej. Prosimy o oflagowanie budynków w dniach 31 sierpnia - 2 września br. Serdecznie zapraszamy mieszkańców, delegacje oraz poczty sztandarowe do wzięcia udziału  w uroczystościach.

Gmina Kruszwica podziękowała za tegoroczne zbiory

W niedziele 26 sierpnia w amfiteatrze w Kruszwicy rolnicy z Gminy Kruszwica świętowali zakończenie żniw i prac polowych. Zgodnie z tradycją to święto ludowe rozpoczęliśmy Msza Świętą, którą odprawił ks. Roman Kotecki, proboszcz parafii p.w. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy. Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej, uczestnicy Dożynek Gminnych w asyście Orkiestry Dętej z Osięcin przemaszerowali do kruszwickiego amfiteatru.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń