Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Marzec 2019

Marzec 2019

Pożyczki na zieloną energetykę

Samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) uruchomi niekomercyjne pożyczki na przedsięwzięcia inwestycyjne służące wytwarzaniu i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. Dziś (29 marca) w Urzędzie Marszałkowskim, z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy, ceremonia podpisania umowy w tej sprawie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Pieniądze, blisko 30 mln złotych, pochodzą przede wszystkim z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Uhonorowano zdolną młodzież z Gminy Kruszwica

28 marca br. podczas obrad V sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy w obecności władz samorządowych, radnych Rady Miejskiej w Kruszwicy, prezesów, trenerów, opiekunów, działaczy sportowych, przedstawicieli kruszwickiej Rady Sportu a także zaproszonych gości wręczono nagrody sportowcom za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2018 r. oraz uhonorowano stypendystów, którzy otrzymali wsparcie finansowe w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.

VI memoriał im. Jana Panfila

W sobotę 30 marca o godzinie 9.30 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kujawskiej w Kruszwicy odbędzie się turniej piłkarski upamiętniający postać znanego działacza Zjednoczonych Szarlej Jana Panfila. W zawodach weźmie udział 5 zespołów: dwa z Szarleja, Racice, Polanowice i drużyna Eurovia. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy Kruszwickie Stowarzyszenie LZS

III edycja Programu Szkolny Klub Sportowy

350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

Udajmy się w sentymentalną podróż! Cofamy się w czasie i  jesteśmy na SKS-ach z dawnych lat. Dlaczego? Bo większość sportowych przygód zaczynało się właśnie na szkolnych boiskach! Kiedyś SKS-y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapewne wszyscy miło je wspominają…

Koncert Wiedeński w Bydgoszczy

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2019 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Dzień mózgu w SP w Polanowicach

W dniach od 11marca 2019r do 17 marca 2019r włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Mózgu, którego celem było upowszechniane wiedzy o funkcjonowaniu mózgu i stosowanie jej w procesie nauczania i uczenia się.

Gmina proponuje wsparcie przy realizacji powiatowej inwestycji w Szarleju

Dziś w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy odbyło się spotkanie Burmistrza Kruszwicy p. Dariusza Witczaka ze Starostą Inowrocławskim p. Wiesławą Pawłowską. Tematem spotkania była współpraca pomiędzy samorządami w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Szarlej, poprzez realizację wspólnej inwestycji.

Ruszył nabór wniosków do konkursu „Rodzynki z pozarządówki”

Jak co roku ogłaszamy kolejną edycję konkursu o  nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. "Rodzynki z pozarządówki". To już dwunasta edycja tego jakże ważnego dla NGO-sów z naszego regionu konkursu.

Termin na składanie wniosków aplikacyjnych ustalony został na dzień 29 marca 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego)

Informacja z KRUS

Kasa informuje, że Uchwałą Nr 2 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 6 marca 2019 r. została ogłoszona wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2019 r.

W związku z tym wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w II kwartale 2019 r. wynosi 42,00 zł miesięcznie.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń