Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Kwiecień 2019

Kwiecień 2019

Informacja do rolników

W związku z licznymi pytaniami rolników w kwestii postępowania z odpadami powstającymi w rolnictwie, typu folie od kiszonek, czy tzw.

1 maja zapraszamy pod Mysią Wieżę!

Na ten właśnie dzień przypada 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji organizowany jest przez PTTK Oddział Nadgoplański Rajd Rowerowy pn. „ Gmina Kruszwica – 15 lat w Unii Europejskiej”, który zakończy się na Wzgórzu Zamkowym, gdzie prezentowana będzie wystawa pt. „Gmina Kruszwica – 15 lat w Unii Europejskiej”. Każdy może dowiedzieć się ile i jakie inwestycje zostały zrealizowane w Gminie Kruszwica przy współfinansowaniu ze środków europejskich.

„Majówka z kulturą i sztuką”

5 maja 2019 r. startuje  9 edycja projektu pn. „Majówka z kulturą i sztuką”  współorganizowany przez Samorząd Kujawko-Pomorski z placówkami kultury naszego regionu  w  ramach Kultura i sztuka - nie ma barier. Jest on realizowany przez cały miesiąc.

Trwa konkurs dla dziennikarzy i blogerów

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji marszałkowskiego konkursu „Lubię tu być… na zielonym!”, w którym nagrodzimy autorów materiałów promujących walory przyrodnicze województwa kujawsko-pomorskiego. Na materiały przedstawicieli prasy, radia, telewizji oraz mediów internetowych czekamy do 30 września.

Kolejna akcja charytatywno - ekologiczna już za nami!

Dziś na kruszwickim targowisku odbyła się III edycja akcji „Wkręć się w pomoc”, której inicjatorem po raz kolejny był Młodzieżowy Zespół Doradczy Burmistrza Kruszwicy. Na kruszwickim targowisku w zamian za 30 nakrętek uczestnicy otrzymali sadzonki drzew, które w większości zostaną posadzone na terenie naszej Gminy.

Wycieczka SP w Polanowicach do Solca Kujawskiego

Dnia 24.04.2019 r. odbyła się wycieczka uczniów kl. „0”, I, II i przedstawicieli klas starszych oraz rodziców do Juraparku w Solcu Kujawskim. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach paleontologicznych, projekcji filmu propagującego wiedzę o dinozaurach, zwiedzili ścieżkę dydaktyczną oraz ekspozycję muzealną prezentującą florę i faunę triasu, jury i kredy. Mnóstwo wrażeń dostarczył dzieciom pobyt na placu zabaw. Niezwykle udane okazały się także zakupy w sklepie z pamiątkami.

Rocznica uchwalenia Konstutycji 3 maja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 3 maja br. o godz. 12.00 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Kolegiacie p.w. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Serdecznie zapraszamy delegacje oraz poczty sztandarowe do wzięcia udziału w uroczystościach. Po Mszy Świętej zapraszamy na program artystyczny przygotowany przez Centrum Kultury i Sportu  „Ziemowit” w Kruszwicy.

Dołącz do akcji "Niepodległa - #mojaflaga"!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkie Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa.

Strony

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń