Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

„Kujawskie Nowalijki – po raz siódmy w Kruszwicy!

25.06.2019
„Kujawskie Nowalijki – po raz siódmy w Kruszwicy!

Gmina Kruszwica wspólnie z Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” organizują siódmą edycję imprezy plenerowej pn. „Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie”, która odbędzie się 7 lipca 2019 r. w Kruszwicy.

W tym roku partnerami „Kujawskich Nowalijek” są: Danone Sp. z o.o., Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin w Polanowicach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy,”PTTK Odział Nadgoplański, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz patronatem medialnym TVP Bydgoszcz, Radia PiK, Melo Radia, RMF Maxxx, Gazety Pomorskiej, ino-online, ikruszwica.pl oraz kruszwica.tk.

I Rajd Rowerowy

Po raz pierwszy w ramach „Kujawskich Nowalijek” PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy zaprasza do udziału w I Rajdzie Rowerowym „Jedziemy po zdrowie” na trasie Kruszwica-Rechta-Kruszwica licząca 35 km. Rowerzyści startują o godz. 10.00 z parkingu przy Mysiej Wieży, gdzie również zlokalizowana będzie meta. Uczestnicy mają możliwość zapisywania się  w biurze PTTK do 4 lipca do godz. 14.00.

Degustacje kulinarne                             

Podczas imprezy odbędzie się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Nowalijki-samo zdrowie”, który został podzielony na 4 kategorie tj. nowalijkowy deser na zimno, nowalijkowe pierogi, kanapki z nowalijkową pastą oraz na najciekawsze stoisko.

O godz. 13.30 zapraszamy na pokazy kulinarne wraz z degustacjami i konkursami z nagrodami, które zorganizuje Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi.

Od godz. 15.30 pokaz kulinarny na megapatelni przeprowadzi Zbigniew Buczkowski – kultowy aktor polskiej kinematografii. Trudno wymienić wszystkie filmy, w których wystąpił, ale na pewno trzeba wspomnieć seriale „Dom”, „Święta wojna”, „Graczykowie” i „Barwy szczęścia”. W filmach o Panu Kleksie zagrał charakterystyczną rolę Alojzego Bąbla. Gotować lubi prawie tak bardzo, jak smacznie jeść.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W strefie „Plenerowego Przedszkola”, którego koordynacją zajmie się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, czekać będą animatorzy z zabawami i konkursami. LGD „Czarnoziem na Soli” również przygotuje dla najmłodszych kącik malucha m. in. z konkursami plastycznymi czy składaniem balonów. Najmłodsi będą mogli również korzystać z dwóch dmuchańców: zamku i mega zjeżdżalni. O godzinie 17:00 zapraszamy dzieci na przedstawienie pt. „Piraci Kapitana Haka” w wykonaniu teatru Vaśka doskonale znanego milusińskim.  Warto również wspomnieć, iż od godz. 12:00 rozpocznie się po raz pierwszy podczas imprezy plenerowej akcja poboru krwi.

Na zakończenie, o godz. 18.00 wystąpi zespół „Babsztyl”. Zespół postał w 1977 r. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki “W siną Dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. “Szykuj się bracie”. Udział w programach TVP : “Wideoteka dorosłego Człowieka”, “Od przedszkola do Opola” czy “Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar BABSZTYL’a bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki. Obecnie muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country. Najnowsze utwory zespołu „Ogień i Woda” oraz „Żal mi tamtych nocy” zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu na Piosenkę Country 2014.

Do zobaczenia!

p w ś c p s n
1
2
3
Events of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela)
  • Event of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela): Dni Gopła
5
6
7
8
9
Events of the day 10 Sierpień 2019 (sobota)
Events of the day 11 Sierpień 2019 (niedziela)
Events of the day 12 Sierpień 2019 (poniedziałek)
Events of the day 13 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 14 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 15 Sierpień 2019 (czwartek)
Events of the day 16 Sierpień 2019 (piątek)
Events of the day 17 Sierpień 2019 (sobota)
18
19
20
21
22
23
24
Events of the day 25 Sierpień 2019 (niedziela)
26
27
28
29
30
31
01
Września 2019, niedziela