„Kujawskie Nowalijki – po raz siódmy w Kruszwicy!

25.06.2019
„Kujawskie Nowalijki – po raz siódmy w Kruszwicy!

Gmina Kruszwica wspólnie z Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” organizują siódmą edycję imprezy plenerowej pn. „Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie”, która odbędzie się 7 lipca 2019 r. w Kruszwicy.

W tym roku partnerami „Kujawskich Nowalijek” są: Danone Sp. z o.o., Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin w Polanowicach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy,”PTTK Odział Nadgoplański, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz patronatem medialnym TVP Bydgoszcz, Radia PiK, Melo Radia, RMF Maxxx, Gazety Pomorskiej, ino-online, ikruszwica.pl oraz kruszwica.tk.

I Rajd Rowerowy

Po raz pierwszy w ramach „Kujawskich Nowalijek” PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy zaprasza do udziału w I Rajdzie Rowerowym „Jedziemy po zdrowie” na trasie Kruszwica-Rechta-Kruszwica licząca 35 km. Rowerzyści startują o godz. 10.00 z parkingu przy Mysiej Wieży, gdzie również zlokalizowana będzie meta. Uczestnicy mają możliwość zapisywania się  w biurze PTTK do 4 lipca do godz. 14.00.

Degustacje kulinarne

Podczas imprezy odbędzie się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Nowalijki-samo zdrowie”, który został podzielony na 4 kategorie tj. nowalijkowy deser na zimno, nowalijkowe pierogi, kanapki z nowalijkową pastą oraz na najciekawsze stoisko.

O godz. 13.30 zapraszamy na pokazy kulinarne wraz z degustacjami i konkursami z nagrodami, które zorganizuje Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi.

Od godz. 15.30 pokaz kulinarny na megapatelni przeprowadzi Zbigniew Buczkowski – kultowy aktor polskiej kinematografii. Trudno wymienić wszystkie filmy, w których wystąpił, ale na pewno trzeba wspomnieć seriale „Dom”, „Święta wojna”, „Graczykowie” i „Barwy szczęścia”. W filmach o Panu Kleksie zagrał charakterystyczną rolę Alojzego Bąbla. Gotować lubi prawie tak bardzo, jak smacznie jeść.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W strefie „Plenerowego Przedszkola”, którego koordynacją zajmie się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, czekać będą animatorzy z zabawami i konkursami. LGD „Czarnoziem na Soli” również przygotuje dla najmłodszych kącik malucha m. in. z konkursami plastycznymi czy składaniem balonów. Najmłodsi będą mogli również korzystać z dwóch dmuchańców: zamku i mega zjeżdżalni. O godzinie 17:00 zapraszamy dzieci na przedstawienie pt. „Piraci Kapitana Haka” w wykonaniu teatru Vaśka doskonale znanego milusińskim.  Warto również wspomnieć, iż od godz. 12:00 rozpocznie się po raz pierwszy podczas imprezy plenerowej akcja poboru krwi.

Na zakończenie, o godz. 18.00 wystąpi zespół „Babsztyl”. Zespół postał w 1977 r. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki “W siną Dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. “Szykuj się bracie”. Udział w programach TVP : “Wideoteka dorosłego Człowieka”, “Od przedszkola do Opola” czy “Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar BABSZTYL’a bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki. Obecnie muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country. Najnowsze utwory zespołu „Ogień i Woda” oraz „Żal mi tamtych nocy” zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu na Piosenkę Country 2014.

Do zobaczenia!

Events of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela)
  • Event of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela): Dni Gopła
Events of the day 10 Sierpień 2019 (sobota)