Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Konkursy pod znakiem gęsiny

29.10.2018
Konkursy pod znakiem gęsiny

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych w ramach kampanii ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. W regionalnych i lokalnych mediach dobiegają końca konkursy, gdzie nagrodą jest 2018 świeżych, gęsich tuszek przekazanych dla mieszkańców regionu przez marszałka Piotra Całbeckiego (więcej tutaj).

Laureaci tych konkursów mogą spróbować szczęścia ponownie i przygotować relację ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej na nasz kolejny konkurs. Najmłodszych zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym ,Artystyczna gęś w kolorach tęczy”. Czekają atrakcyjne nagrody, w tym zestaw rowerów dla całej rodziny.

Konkurs na relacje gęsinowe  jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, a następnie  podzielą się swoimi relacjami z rodzinnego spotkania. Warunkiem jest, aby tego dnia na stole będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny. Sprawozdania z biesiadowania w rodzinnym gronie można nadsyłać od 12 do 18 listopada. Oczekujemy, że przyślą do nas Państwo zarówno zdjęcia, filmy oraz sprawozdania tekstowe, jak i swoje przepisy na potrawy z gęsiny.  Regulamin konkursu tutaj.

Zgłoszenia można dostarczyć osobiście lub przesłać:

  • pocztą zwykłą na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
87-100 Toruń, Plac Teatralny 2, pokój 219
Prosimy o umieszczenie na kopercie dopisku ,,Konkurs na relacje gęsinowe”

Oprócz rodzinnego zestawu rowerów na autorów najlepszych relacji czekają tez inne nagrody: sprzęt agd, książki o tematyce kulinarnej i vouchery na kolację przygotowaną z potraw z gęsiny.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ,,Artystyczna gęś w kolorach tęczy” – prace konkursowe powinny być pracami płaskimi wykonanymi w dowolnej technice. Maksymalny format pracy to A3. Jury oceniać będzie m.in. oryginalność w przedstawieniu tematu i trafność doboru środków plastycznych. Regulamin konkursu tutaj.

Prace plastyczne należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
    87-100 Toruń, Plac Teatralny 2, pokój 219
    Prosimy o umieszczenie na kopercie dopisku ,,Konkurs plastyczny gęsina”.

Prace należy dostarczać od 5 do 18 listopada. W przypadku prac przesyłanych pocztą tradycyjną liczy się data stempla pocztowego.

Zapraszamy do udziału w konkursach i życzymy powodzenia!

Załącznik: 
ZałącznikWielkość
Image icon bnbhn.png695.48 KB
p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń