Kruszwica kontynuuje zbieranie podpisów pod Deklaracją!

Kruszwica kontynuuje zbieranie podpisów pod Deklaracją!

W minionym roku uroczyście obchodziliśmy stulecie odzyskania niepodległości. Symboliczną datę początku odrodzonej Niepodległej jest jak wiadomo 11 listopada 1918, ale wiadomo, że znaczna część ziem należących do naszego województwa została przyłączona do Rzeczypospolitej dopiero w roku 1920. Dlatego, wychodząc naprzeciw prośbom wielu środowisk, samorząd województwa postanowił kontynuować zainicjowaną w ubiegłym roku akcję zbierania podpisów pod rocznicową deklaracją.

Gmina Kruszwica również włącza się w kontynuację akcji i zaprasza wszystkich mieszkańców do składania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która znajduje się w Biurze Obsługi Interesanta (pok. 24) w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy. Podpisy można składać w godzinach pracy urzędu do 10 maja 2019 r. Zależy nam, by mogli się pod nią podpisywać wszyscy mieszkańcy naszej gminy. Każdy podpis jest ważny, każdy jest cenny.

Deklaracja Mieszkańców Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w celu zachowania dla przyszłych pokoleń zostanie włączona w szklaną instalację, umieszczona w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Wewnątrz instalacji znajdą się wszystkie zgromadzone pod Deklaracją podpisy złożone przez mieszkańców naszego regionu, dzięki czemu każdy będzie mógł stać się częścią tej symbolicznej ekspozycji. Ideę instalacji opracował pan Dariusz Delik – Dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, natomiast za jej realizację odpowiadać będzie Prof. Andrzej Kałucki z Zakładu Malarstwa UMK.

Do włączenia się w akcję zbierania podpisów pod deklaracją zachęcamy również przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, przedsiębiorców, społeczności lokalnych, młodzież, seniorów i wszystkich mieszkańców regionu. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać ze strony Urzędu Marszałkowskiego szablon karty do zbierania podpisów i do 10 maja 2019 roku przekazać wypełnione podpisami druki do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Events of the day 3 Marzec 2019 (niedziela)
Events of the day 8 Marzec 2019 (piątek)