Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Podsumowanie II edycji

Podsumowanie II edycji

Sukces II edycji Aquathlon Kruszwica!

Za nami druga edycja Aquathlonu, który odbył się 5 sierpnia 2018 r. w Kruszwicy. W imprezie organizowanej przez Gminę Kruszwica oraz Nadgoplańskie WOPR wzięło udział ponad 80 zawodników i kilkuset kibiców, którzy przyjechali do nas z całej Polski.

Zawodnicy mieli do przepłynięcia dystans liczący pół kilometra oraz bieg na odcinku pięciu kilometrów brzegami j. Gopło. „Zawody cieszyły się jeszcze większą popularnością niż zeszłoroczny Aquathlon, co potwierdza liczna zawodników, która wzięła udział w tym roku. Atutem naszego Aquathlonu było z pewnością nasze piękne miasto oraz usytuowanie trasy nad jeziorem. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał w pakiecie startowym bezpłatną wejściówkę na Mysią Wieżę” – mówi Zastępca Burmistrza Bartosz Krajniak.

Pierwszy linię mety przekroczył Marek Kowalczyk z czasem  27 minut i 57 sekund. Jako druga trasę pokonała Agnieszka Cieślak (AZS AWF Katowice) z czasem 28 minut i jedna sekunda. W klasyfikacji generalnej mężczyzn drugie miejsce zajął Michał Pluciński (TMT) z czasem 28 minut i 36 sekund, a trzecie - Szymon Zakrzewski (Mogilno Team) – 28minut 46 sekund. Wśród pań I miejsce zajęła wspomniana już Agnieszka Cieślak, druga była Aneta Turalska (Biegaj z Dymkiem) z czasem 29 minut 54 sekundy, a trzecia - Michalina Kowalska (Sport Zdrowie Kondycja) – 32 minuty 18 sekund. Najmłodszym zawodnikiem okazał się Michał Radczyc, niespełna 17 letni chłopak z Łodzi, nastraszy uczestnik liczył sobie 68 wiosen  i był nim Marek Wróbel z miejscowości Łask. Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich zawodników biorących udział w zawodach.

Do organizacyjnego sukcesu tego wydarzenia przyczyniła się doskonała współpraca organizatorów oraz wsparcie głównego sponsora, którym były Zakłady Tłuszczowe S.A. Należy w tym miejscu również podziękować pozostałym sponsorom, którzy tak licznie wsparli naszą imprezę oraz ratownikom i wolontariuszom z Nadgoplańskiego WOPR, strażakom OSP z Gminy Kruszwica, policjantom z Komisariatu Policji w Kruszwicy, pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy oraz pracownikom  referatu robót publicznych.

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń