„Mała Książka – wielki człowiek”

fot[0]

Miło nam poinformować, że ruszamy z projektem „Mała Książka – wielki człowiek”, którego adresatami są dzieci z roczników 2021-2018.

Jesteśmy jedną z prawie 7000 tysięcy bibliotek, która uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Wspólnie przekonujemy o tym, że nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć czytać. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do zapisania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji, która będzie początkiem ich czytelniczej przygody na całe życie!

Dlatego zapraszamy każdego przedszkolaka do odwiedzin naszej kruszwickiej biblioteki lub filli bibliotecznej, która działa na terenie naszej gminy w towarzystwie rodzica lub opiekuna  do wzięcia udział w akcji i odebrania specjalnej Wyprawki Czytelniczej oraz Karty Małego Czytelnika

Wyprawka Czytelnicza to zaproszenie dla rodzica i dziecka do wspólnej lektury wyjątkowych opowieści o bohaterach, w których najmłodsi czytelnicy oraz ich dorośli towarzysze mogą rozpoznać siebie. W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzi książka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka oraz broszura informacyjna dla rodziców przedstawiająca korzyści płynące z czytania od najmłodszych lat dla rozwoju dziecka.

Odebranie Wyprawki z Kartą Małego Czytelnika to prawdziwy początek czytelniczej przygody i zabawy. Przedszkolak, który dołączy do akcji, za każdą kolejną wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Jeśli dziecko zechce kontynuować ponownie przygodę z projektem, może otrzymać w bibliotece nową Kartę Małego Czytelnika i jako częsty gość kontynuować zbieranie naklejek.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której specjalne Wyprawki Czytelnicze są przekazywane: rodzicom nowo narodzonych dzieci w szpitalach położniczych, dzieciom w wieku przedszkolnym w bibliotekach publicznych, pierwszoklasistom w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Adres źródłowy: https://gminakruszwica.pl/index.php/news/mala-ksiazka-wielki-czlowiek

Załączniki
  • [0] https://gminakruszwica.pl/sites/default/files/styles/1060x581/public/obrazek/2024-10/wyprawki%20grafika%20%20p.jpg?itok=vynLoOtQ