Jarmark Wielkanocny

foto

Wielkanocny klimat zagościł w ostatnią sobotę (23 marca) pod Mysią Wieżą w Kruszwicy.

Na parkingu pod Mysią Wieżą odbył się Jarmark Wielkanocny. Królowały oczywiście wielkanocne akcenty, w postaci stroików i ozdób. Nie zabrakło też rękodzieła, wyrobów regionalnych oraz innych smakołyków. Najmłodsi mogli brać udział w warsztatach wielkanocnych przygotowanych przez kruszwicką bibliotekę.
Tego dnia do Kruszwicy przyjechało kilkuset cyklistów, uczestników Wiosennego Rajdu Rowerowego na trasie Inowrocław- Kruszwica - Inowrocław. Imprezę zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko -Pomorskiego, a jego partnerem była m.in. Gmina Kruszwica oraz Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli. Z Rynku w Inowrocławiu rajd ruszył w kierunku Szymborza, a stamtąd przez Mątwy do Tupadeł i dalej do Kruszwicy. Na parkingu pod Mysią Wieżą na cyklistów czekał gorący żur i słodkie babeczki.

Serdeczne podziękowania dla:
➡ Pani Haliny Michalak i Pani Henryki Derezińskiej za inicjatywę i pomoc w organizacji jarmarku,
➡PTTK Oddział w Kruszwicy, strażakom z OSP w Kruszwicy i OSP w Rusinowie za pomoc w organizacji jarmarku,
➡Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kruszwicy za przygotowanie warsztatów kreatywnych dla dzieci,
➡KGW „Sąsiadki” ze Sławska Wielkiego i KGW „Dziarskie babki” z Brześcia za przygotowanie poczęstunku dla rowerzystów,
➡ Pani Krystynie Matuszak za poprowadzenie wydarzenia,
➡CKiS w Kruszwicy za nagłośnienie oraz przygotowanie występów artystycznych.

fot. Jarosław Waszak