Tydzień Bibliotek "Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!"

Data wydarzenia
Miejsko - Gminna Bibloteka Publiczna w Kruszwicy
Miejsce wydarzenia:
Biblioteka Kruszwica i wszystkie filie

Kruszwicka biblioteka i jej filie organizują w tym tygodniu wiele różnorodnych działań: spotkania z czytelnikami, lekcje biblioteczne, konkursy plastyczne i z wiedzy, warsztaty, wydarzenia w plenerze.
1. Rok Wisławy Szymborskiej: konkurs „Radość pisania. Możność utrwalania”. Codziennie na FB biblioteki pytanie dotyczące poezji Wisławy Szymborskiej.
2. Loteria dla najmłodszych czytelników „Czy znasz swoją bibliotekę?” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
3. Konkurs plastyczny dla dzieci „Moja – Twoja – Nasza – Biblioteka”: jak najmłodsi czytelnicy widzą swoją bibliotekę.
4. Akcja „Czytelnik czytelnikowi – inspiracje książkowe” w Woli Wapowskiej: kreatywna tablica z propozycjami książkowymi.
5. Rok Wisławy Szymborskiej: „Tworzymy limeryki” – warsztaty literackie w Woli Wapowskiej.
6. Zajęcia w plenerze – głośne czytanie ulubionych opowiadań w Polanowicach.
7. Rok Wisławy Szymborskiej: warsztaty „Kolaże z Szymborską” na Zagoplu.
8. Konkurs fotograficzny „Wiatrak koźlak dawniej i dziś”.

Ponadto lekcje biblioteczne dla klas ze szkół podstawowych i spotkania z grupami przedszkolnymi z placówek na terenie gminy Kruszwica: „Co skrywa nasza biblioteka?’, „Jestem ilustratorem książki”, „Czy biblioteka uczy i inspiruje? Oczywiście że tak”, „Baśniowe pudełko”, „O ekologii w bibliotece”; zajęcia z teatrzykiem kamishibai.
Zapraszamy do biblioteki!