Dzień kropki

kropka

Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września, stanowił niezwykłą okazję do zainspirowania i rozwijania kreatywności dzieci z  Oddziału Przedszkolnego w Sławsku Wielkim. Inspiracją dla tego wyjątkowego święta była książka "The Dot" autorstwa Petera H. Reynoldsa, która opowiada emocjonującą historię Vashti, małej dziewczynki, która odkrywa swoją pasję do sztuki dzięki jednej, z pozoru zwykłej, kropce na papierze.  Całe wydarzenie miało na celu zachęcenie dzieci do odkrywania swoich ukrytych talentów, pobudzania wyobraźni oraz rozwijania nieszablonowego myślenia. Organizatorzy pragnęli, aby Międzynarodowy Dzień Kropki był dniem pełnym kreatywności, wyzwań i niezapomnianych chwil.


Podczas tej wyjątkowej okazji dzieci miały możliwość wyruszenia w niezwykłą podróż do świata kropki. Wszystkie zabawy, gry i aktywności skupiały się wokół tej jednej, małej kropki, która stała się źródłem nieskończonych pomysłów i przygód. Najmłodsi mogli wyrazić siebie poprzez sztukę i tworzenie. Rozwijając swoje umiejętności plastyczne, tworzyły własne "kropkowe" dzieła sztuki, które były pełne wyobraźni i indywidualnego wyrazu.To wydarzenie dostarczyło mnóstwo radości i satysfakcji najmłodszym uczestnikom.


Wychowawcy grup "Motylki" oraz " Tygryski" są dumni z  małych artystów i twórców, którzy w tym dniu przekroczyli swoje własne ograniczenia i wzbogacili swoje życie o nowe doświadczenia.