Turniej półfinałowy 3 Ligi Mężczyzn

foto


W dniach 12-14 kwietnia br. w Kruszwicy odbył się Turniej półfinałowy 3 Ligi Mężczyzn.  

Basket 2010 Kruszwica oraz Świecki Klub Koszykówki wywalczyły awans do turniejów finałowych 3 ligi mężczyzn. Zespół z Kruszwicy zakończył swój turniej półfinałowy bez porażki, na pierwszym miejscu w grupie D. Natomiast drużyna ze Świecia przegrała jeden mecz, w momencie gdy była już pewna awansu do finałowego etapu walki o II ligę.  

Świecki Klub Koszykówki rozpoczął turniej od zwycięstwa nad UKS Regis Wieliczka. Co prawda po pierwszej kwarcie zespół z naszego regionu miał minimalną stratę, ale już w następnych odsłonach to drużyna z Województwa Kujawsko-Pomorskiego przejęła inicjatywę w spotkaniu. Kolejnego dnia zespół ze Świecia bardzo pewnie wygrał pojedynek z Pempą Resovią Rzeszów. Zespół prowadzony przez Patryka Gerke od samego początku do końca dominował w tym meczu.

Po dwóch dniach Świecki Klub Koszykówki miał już pewny awans do turnieju finałowego 3 ligi. Na zakończenie półfinałów ekipa z Kujaw i Pomorza zagrała o zwycięstwo w turnieju z GKK Grodzisk Mazowiecki, czyli innym zespołem pewnym awansu. Jednak drużyna z Grodziska Mazowieckiego była tego dnia poza zasięgiem drużyny ze Świecia i to ona pewnie wygrała niedzielny mecz.

Basket 2010 Kruszwica spisał się wyśmienicie w ramach rywalizacji w swojej półfinałowej grupie. Na inaugurację walki w półfinałach podopieczni Jacka Stajszczaka pewnie pokonali MKS Skawa Wadowice.  Kolejnego dnia zespół spod Mysiej Wieży zagrał z ZKS Stal Stalowa Wola. Ekipa z Podkarpacia mocno powalczyła w pierwszej kwarcie, ale od drugiej odsłony to Basket 2010 Kruszwica dyktował warunki gry. Natomiast w niedzielnym pojedynku drużyna z naszego regionu potwierdziła swoją klasę pokonując Domino Polonię Świdnica.

Tekst: https://www.kpzkosz.com/aktualnosci/n/43194/

Fot. Krzysztof Odważny