Nowalijki

nowalijki

Kujawskie Nowalijki czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie.

Główną inicjatywą tego wydarzenia jest promocja produktów przedsiębiorstw z naszego regionu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

Kujawskie Nowalijki organizowane są przez Gminę Kruszwica oraz Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” na parkingu pod Mysią Wieżą (ul. Podzamcze).

W dniu imprezy do Kruszwicy przyjeżdżają wystawcy z całej Polski u których możemy zakupić unikatowe produkty (np. chleb, sery, nalewki, miody, mydła, przyprawy, produkty do poprawy jakości gleby, wyroby z siana, rzeźby, artykuły z drewna, rzeczy do ogrodu i wiele innych). Mając na uwadze zdrowie – co roku pojawia się również KRWIOBUS w którym możemy oddać krew oraz stoisko gdzie możemy zrobić badanie krwi, cholesterolu oraz cukru.

Swoje miejsce ma też Kujawska Grupa Łucznicza, która ze swojego stoiska tworzy małe miasteczko łucznicze w którym możemy przenieść się w czasie i przede wszystkim dobrze bawić!

 

W ramach Kujawskich Nowalijek organizowane są również:
- Rajd Rowerowy przez PTTK Oddział Nadgoplański,
- Degustacja oraz konkursy kulinarne dla Kół Gospodyń Wiejskich,
- Pokazy kulinarne i degustacje Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi,
- Plenerowe przedszkole czyli atrakcje dla najmłodszych (animatorzy z zabawami i konkursami), którego koordynacją zajmuje się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy.

 

Pierwsza edycja Kujawskich Nowalijek odbyła się w 2013 roku.

 

Kujawskie Nowalijki