Bezpieczny Senior

senior

15 września br. w Klubie Senior + w Kruszwicy, z inicjatywy Urzędu Miejskiego, odbyło się spotkanie seniorów z przedstawicielami służb bezpieczeństwa z terenu Gminy Kruszwica.
- Po pandemicznej przerwie wracamy do realizowanych w poprzednich latach spotkań z seniorami. Spotkania przedstawicieli różnych służb z naszymi mieszkańcami są doskonałą okazją do wspólnych rozmów dotyczących bezpieczeństwa i porządku na podbudowie wzajemnego zaufania - mówi Zastępca Burmistrza Bartosz Krajniak.
Asp. Mariola Witoń z Komisariatu Policji w Kruszwicy przestrzegała przed różnego rodzaju oszustwami, omawiał w jaki sposób chronić swoje dane oraz jak nie stać się ofiarą przemocy i nadużyć internetowych. Mł. kpt. Krzysztof Kozłowski Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej informował jak ustrzec się przed tlenkiem węgla, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych oraz omówił zasady ewakuacji z pomieszczeń podczas pożaru. Natomiast Juliusz Stankiewicz oraz Dominika Wojdylak z  Nadgoplańskiego WOPR przedstawiali informacje na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Organizatorem spotkania był Urząd Miejski w Kruszwicy wspólnie z Komisariatem Policji w Kruszwicy, Nadgoplańskim WOPR oraz OSP w Kruszwicy. Organizację kolejnych spotkań w Klubach Seniora oraz UTW planuje się w sezonie wiosennym.