Bieg Tropem Wilczym 2023

bieg

W minioną niedzielę (05.03.2023 r.) po raz siódmy w Kruszwicy odbył się bieg dla uczczenia pamięci żołnierzy niezłomnych.
Ponad 200 zawodników stanęło na starcie dwóch biegów “Tropem Wilczym” w Kruszwicy. Wśród nich były całe rodziny, które zdecydowały się w ten sposób spędzić niedzielne południe.
Wydarzenie poprowadził Radny Rady Miejskiej w Kruszwicy Maciej Wasielewski a zainaugurował Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Biegacze, tak jak w całej Polsce, wystartowali o godzinie 12:00.  Dystans wynosił 1963 metry i był symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych Józefa Franczak ps. „Lalek”, który zginął 21 października 1963 roku. Przed biegiem głównym wystartowały dzieci do lat 10 na trasie liczącej 196,3  m.

Gmina Kruszwica serdecznie dziękuję Pani Małgorzacie Luzak za poprowadzenie biegu oraz rozgrzewki dla najmłodszych, Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi za ufundowanie ciepłego posiłku dla uczestników biegu, PTTK Oddział Nadgoplański za udostępnienie pomieszczenia, w którym zorganizowano biuro biegu, strażakom z OSP Kruszwica i OSP Rusinowo za pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz CKiS „Ziemowit” za pomoc w biurze zawodów i nagłośnienie podczas biegu.

Fot. Jarosław Waszak