Czas na ruch w Sławsku Wielkim

fot

25 maja 2024 r. w Sławsku Wielkim przy sprzyjającej  pogodzie odbyła się I edycja pikniku sportowego "CZAS NA RUCH", podczas której każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Imprezę rozpoczął rajd rowerowy ulicami  Sławska Wielkiego dla rodzin. Nad bezpieczeństwem ok. 50 uczestników czuwała Kruszwicka Grupa Rowerowa oddział PTTK w Kruszwicy.

Entuzjaści piłki nożnej zmierzyli się w dwóch grupach: uczniowie z rodzicami oraz kawalerowie z pannami żonatymi. Panie z KGW "Sąsiadki" rozegrały mecz z "resztą świata" w piłce siatkowej. Grupa pań odbyła spacer z kijkami. Była też okazja potańczyć "Zumbę" a dla najmłodszych zabawy, konkursy, tatuaże, malowanie twarzy, warkoczyki i uwielbiany przez nich świat dmuchanych zjeżdżalni. Imprezę  prowadził animator "Pomysłowy Dobromir". Za udział w różnych konkurencjach wręczane były pamiątkowe medale.
Podczas pikniku na stoisku KGW "Sąsiadki" i szkoły serwowano zdrowe kanapki, przekąski, świeże soki, lemoniadę, domowe ciasta oraz wodę "Inowrocławianka".

Ciekawą propozycję przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim, którzy urządzili "Strefę młodego naukowca". Doświadczenia wzbudziły bardzo duże zainteresowanie dzieci. Obecni byli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Kolejną atrakcją było stoisko OSP Sławsk Wielki, gdzie można było obejrzeć sprzęt strażacki.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Kujawiak " w Sławsku Wielkim, które pozyskało fundusze z budżetu  Gminy Kruszwica, składając ofertę na realizację zadania publicznego.

Bardzo dużym wsparciem w organizacji i realizacji zadania była pomoc, również finansowa, ze strony KGW Sąsiadki, a także pomoc sołtysa Sołectwa Sławsk Wielki oraz pracowników szkoły, Rady Rodziców, strażaków OSP Sławsk Wielki i wielu wolontariuszy.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie i pomoc.