Dni Kruszwicy 2024

fot


W czerwcu Kruszwica oferuje wiele ciekawych wydarzeń w ramach Dni Miasta.
Odbędzie się sporo imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Europy Juniorów w Wioślarstwie, Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży, Ligowy Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Kruszwicy, Rajd Rowerowy „Cała Kruszwica na rowery”, Wojewódzkie Regaty Żeglarskie o puchar KPOZŻ i błękitną wstęgę jeziora Gopło, Rejonowe Zawody Strzeleckie. Na Wzgórzu Zamkowym, pod Mysią Więżą będą miały miejsce: kino letnie z premierą filmu fabularnego pt. Siekierezada SNY”, kulinarne spotkanie pn. Kruszwickie Smaki pod Mysią Wieżą, Słowiańska Wioska z Goplanami, w której m.in. warsztaty łucznicze oraz gry i zabawy dla dzieci.


Uwagę warto zwrócić na nową koncertową propozycję muzyczną.
16 czerwca na plaży na Półwyspie Rzępowskim wystartuje pierwsza edycja imprezy pod nazwą „Kruszwickie Szanty 2024”, zrzeszająca wszystkich miłośników piosenki żeglarskiej. Wystąpią czołowe gwiazdy muzyki szanty: MECHANICY SHANTY i WŁASNY PORT. W trakcie koncertów odbędzie się Parada Żagli.


Finałowy koncert Dni Kruszwicy przypadnie 21 czerwca. Na scenie amfiteatru wystąpią topowe gwiazdy: zespół FELIVERS i grupa FEEL. O FELIVERS ostatnio jest bardzo głośno. Zespół stworzony przez młodych artystów zabłysnął w 2022 roku podczas Sylwestra Marzeń w TVP stając się jednym z ciekawszych propozycji na rynku muzycznym dla młodzieży i osób tęskniących za punkowo-rockową energią w muzyce.


Grupy FEEL przedstawiać nie trzeba. Wszyscy znamy przeboje z pierwszych miejsc list przebojów, takie jak: "Pokaż na co cię stać", "Jak anioła głos", "A gdy jest już ciemno". Chwytliwość melodii utworów powoduje, że ich piosenki trafiają do fana dobrej pop-rockowej nuty w każdym wieku.


Jako support wystąpi ciesząca się w Kruszwicy wielkim zainteresowaniem grupa SPLIN, która reaktywowała się w zeszłym roku, przygotowując na tę okazję specjalny set muzyczny.

 

plakat