Dzień Edukacji Narodowej w Kruszwicy

fot

Wczoraj odbyła się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była ona doskonałą okazją do wyrażenia uznania dla nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich pracowników oświaty, którzy codziennie wpływają na rozwój młodych ludzi.

Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia był Burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz, który złożył serdeczne podziękowania i życzenia całej kadrze pedagogicznej i pracownikom oświaty.

W uroczystości wzięli udział:
•    Przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy – pan Aleksander Budner,
•    Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy – pan Dariusz Zdziarski,
•    Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania, dyrektorzy szkół, wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy obsługi,
•    Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Kruszwicy – pani Agnieszka Michalak,
•    Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Okręgu Kujaw Zachodnich – pan Tomasz Marcinkowski,
•    Przedstawicielka Wolnego Związku Zawodowego „Forum – Oświata” – pani Joanna Fabiańska.

Podczas uroczystości Burmistrz Kruszwicy wręczył Nagrody Burmistrza za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Otrzymali je:
•    Weronika Dordzik - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Chełmcach,
•    Ilona Konieczyńska - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie,
•    Małgorzata Konik - nauczycielka Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy,
•    Elżbieta Kozłowska - nauczycielka Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy,
•    Stella Radwańska - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim,
•    Mirosława Śmigielska - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim.

Następnie odbyło się wręczenie aktów nadania Stopnia Awansu Zawodowego Nauczyciela Mianowanego. Otrzymali je:
•    Natalia Dzierżawska - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim,
•    Karolina Gosławska - nauczycielka Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy,
•    Agnieszka Mikołajczak - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Polanowicach,
•    Marta Olubińska - nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy,
•    Aleksandra Wojciechowska - nauczycielka Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy,
•    Agnieszka Zadka - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Chełmcach.

Dodatkowo, podczas uroczystości, dyrektorzy kruszwickich placówek wręczyli swoim pracownikom Nagrody Dyrektora. Te wyróżnienia są wyrazem uznania za zaangażowanie, profesjonalizm i oddanie w codziennej pracy na rzecz edukacji.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wczorajsza uroczystość była wyrazem wdzięczności dla tych, którzy na co dzień wkładają serce w edukację naszych dzieci i młodzieży, budując przyszłość naszej społeczności.

fot. Jarosław Waszak