Kolejna gminna inwestycja z pozyskanym dofinansowaniem

baranowo

Gmina Kruszwica pozyskała środki zewnętrzne na realizację przebudowy kolejnej drogi gminnej.

W lutym 2023 r. ogłoszono wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach którego do dofinansowania zakwalifikowano „ Przebudowę drogi gminnej nr 150808C Sukowy – Chrosno” na odcinku, przebiegającym przez miejscowości Baranowo i Lachmirowice.

Realizacja zadania ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Zakres zadania obejmuje przebudowę odcinka drogi gminnej nr 150808C od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2581C na odcinku 810,09 m w miejscowościach Baranowo i Lachmirowice.

W ramach prac budowlanych zaplanowano:
-    wykonanie robót rozbiórkowych i ziemnych,
-    wycinkę drzew kolidujących z inwestycją,
-    wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni, zjazdów i dojść do posesji,
-    wykonanie poboczy z kruszywa łamanego,
-    budowę elementów odwodnienia,
-    wykonanie humusowania terenu wraz z obsianiem trawą,
-    budowę kanału technologicznego – zgodnie z projektem branży teletechnicznej,
-    wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Na realizację zadania Gmina Kruszwica przeznaczy 831 534,00 zł ze środków własnych a drugie tyle zostanie dofinansowane ze środków zewnętrznych.