Kolejna gminna inwestycja z pozyskanym dofinansowaniem

czek

Podczas dzisiejszej wizyty w Kruszwicy Poseł na Sejm RP Tomasz Latos wręczył Burmistrzowi Kruszwicy Dariuszowi Witczakowi symboliczny czek na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Gmina Kruszwica pozyskała środki zewnętrzne na przebudowę  drogi gminnej nr 150808C Sukowy – Chrosno na odcinku przebiegającym przez miejscowości Baranowo i Lachmirowice.

„Cieszę się z przekazania czeku na budowę kolejnej drogi, która, jak podkreślił Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, jest niezwykle ważna i potrzebna lokalnej społeczności. Z satysfakcją widzę jak Gmina Kruszwica wspaniale się rozwija również dzięki wsparciu rządowych pieniędzy” – powiedział Tomasz Latos.

Zakres zadania obejmuje przebudowę odcinka drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową na odcinku ponad 800 m w miejscowościach Baranowo i Lachmirowice.

Na realizację zadania Gmina Kruszwica pozyskała 831 534,00 zł środków zewnętrznych, co stanowi 50 % kosztorysowej wartości inwestycji. Drugie tyle zostanie sfinansowane ze środków własnych Gminy.