Kruszwickie smaki

fot

Ruszamy z nowym projektem jakim są „Kruszwickie Smaki”. Założeniem przedsięwzięcia jest promocja Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy oraz ich pysznych potraw.

„Dzisiaj koła gospodyń wiejskich gotują, szyją, śpiewają, tańczą oraz organizują festyny. Mnożyć by można długo pomysły na działania dzisiejszych kół gospodyń wiejskich. Ile kół - a mamy ich w naszej gminie coraz więcej – tyle pomysłów w na funkcjonowanie. Problem tylko, że informacja o ich  działaniach nie zawsze przebija się poza same zrzeszone w kołach gospodynie, poza małe społeczności wiejskie. Projektem Kruszwickie smaki chcemy dać szansę na budowanie ich  rozpoznawalności, ale przede wszystkim na możliwość skosztowania ich potraw przez mieszkańców i turystów tak licznie odwiedzających nasze miasto w sezonie wakacyjnym” – mówi Burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz  pomysłodawca projektu.

 

Pierwsze Kruszwickie Smaki odbędą się 16 czerwca. Mieszkańcy oraz turyści będą mogli skosztować potraw, które wyjdą spod rąk KGW Gocanówko oraz KGW „Dziarskie Babki” z Brześcia. Dzisiaj  Burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz, Zastępca Burmistrza Adam Pilarski oraz przedstawicie kruszwickiego urzędu spotkali się z paniami z KGW w celu ustalenia szczegółów.

„Z tego co zdradziły nam Panie obecne na spotkaniu – zapowiada się bardzo smacznie. Nie zabraknie kujawskiego żurku, kluch na pyrach z kapuchą oraz pierogów z kaszanką. Już dzisiaj zapraszam serdecznie na Kruszwickie smaki” – dodaje Burmistrz.