Nowa ścieżka pieszo-rowerowa na trasie Kruszwica – Bródzki – Grodztwo oficjalnie otwarta!

fot

Wczoraj odbyła się uroczysta inauguracja nowej ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Kruszwica – Bródzki – Grodztwo. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wicestarosta Henryk Procek, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Skrobacki, Burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz oraz radni powiatowi, reprezentanci firmy Inodrog, Zarządu Dróg Powiatowych, a także sołtys sołectwa Piecki. Wydarzenie zgromadziło również mieszkańców regionu, sportowców z grupy biegowej Rozbiegana Kruszwica oraz rowerzystów z Klubu Turystyki Rowerowej Goplanie.

Nowa ścieżka o długości ponad 3 kilometrów została zrealizowana przez Powiat Inowrocławski, a wykonawcą projektu było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł 7,6 mln zł. Trasa powstała, by promować aktywny styl życia i ułatwić mieszkańcom bezpieczne przemieszczanie się pieszo i rowerem między miejscowościami.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia, blisko 200 uczestników rajdu i biegu ruszyło nowo wybudowaną ścieżką w kierunku Kruszwicy. Meta wyścigu znajdowała się przy legendarnej Mysiej Wieży, gdzie czekał festyn pod hasłem „Pożegnajmy Lato Razem – Pomóżmy Powodzianom”. Wydarzenie było doskonałą okazją do wspólnego świętowania i pożegnania lata, a także okazania solidarności z osobami dotkniętymi skutkami powodzi.

for. Starostwo powiatowe w Inowrocławiu