Osiedlowy Dzień Dziecka

fot

Kruszwica Legendarna Stolica Polski
Pod takim hasłem już po raz szósty został zorganizowany „Osiedlowy Dzień Dziecka” oraz Rodzinny Konkurs Plastyczny: „Kruszwica legendarna stolica Polski”. Wydarzenie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie KRUSZA oraz Samorząd Mieszkańców nr 3 w Kruszwicy.

Otwarcia imprezy dokonała Prezes Stowarzyszenia Krusza Ilona Dybicz oraz Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 3 Grażyna Pruczkowska- Stręk. Na wydarzenie przybyły tłumy mieszkańców. Wspólną zabawę rozpoczęło spektakularne widowisko wypuszczenia w niebo stada 300 gołębi, które są symbolem pokoju, miłości, wiary oraz szczęścia. Trzy gołębie zostały wypuszczone z rąk dzieci, dla których ta chwila była niesamowitym przeżyciem. Atrakcję przygotował Polski Związek Hodowców Białego Gołębia Pocztowego. W dalszej części, po wspólnym, rytmicznym tańcu,  przystąpiono do rodzinnego konkursu plastycznego. Tematykę konkursu "Kruszwica legendarna stolica Polski"  przybliżyła pani Barbara Batkowska, która  opowiedziała o legendach związanych z naszym miastem. W konkursie udział wzięło 45 rodzin. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Batkowska - przewodnicząca oraz członkowie Ilona Dybicz i Grażyna Pruczkowska – Stręk, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ prace plastyczne były na bardzo wysokim poziomie. I miejsce zajęli Tosiek i Antek, II miejsce Majax , III miejsce Bestis . Wyróżnienia:  Gabi i Marti, Wnuczki Irasa, Nowaki, Aga, Waciaki, Wojan, Norbi, Team Mili, Piłkarze, Myszki. Łącznie wręczono 13 nagród i dyplomów. W tym dniu na naszych najmłodszych czekało również mnóstwo atrakcji przygotowanych przez „Pomysłowego Dobromira” - dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry, zabawy i konkursy. Organizator po raz pierwszy przeprowadził loterię fantową z mnóstwem nagród (zabawki, vouchery na makijaż, lody, pizzę, fryzjera, paznokcie, kosmetyczkę). Każdy mógł wziąć w niej udział udzielając odpowiedzi na dwa pytania: w którym roku powstało Stowarzyszenie Krusza oraz po raz który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Krusza i Samorząd Mieszkańców nr3 OsiedlowyDzień Dziecka. Dla wszystkich były pieczone kiełbaski, słodycze, napoje i wata cukrowa. Jak każdego roku najbardziej oczekiwaną atrakcją była MEGA PIANA przygotowana przez OSP w Kruszwicy. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali kruszwiccy policjanci. Dużym powodzeniem cieszyły się także stoiska przygotowane przez: Stowarzyszenie Krusza i Samorząd mieszkańców nr 3,  Świetlicę Opiekuńczo – Wychowawczą (edukacyjno – profilaktyczne), stoisko Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Cosinus - stoisko quillingu, pomiaru ciśnienia, stoisko OSP Kruszwica oraz Policję. Radość dzieci tego dnia była bezcenna.


Zadanie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Inowrocławskiego, Stowarzyszenia KRUSZA, Samorządu Mieszkańców nr 3, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminy Kruszwica oraz licznych sponsorów:
Wojciech Kędziora KMW INVEST Inowrocław, Bank Spółdzielczy Kruszwica, Andrzej Klonecki Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Salon Braberia, Działalność Usługowo- Handlowa Barbara Śmigielska, Halina Olszewska  Sklep Ogrodniczy, Sklep wielobranżowy Tomasz Marcinkowski, Dariusz Błażewicz, Przedsiębiorstwo wielobranżowe "DW-KIOSK" Damian Wojciechowski,  salon fryzjerski Anna Stefańska, Marek Rosiński salon  Cosmetic-Mar , "Apteka Centrum Zdrowia", Hanna i Piotr Olubińscy, Ilona Dybicz, Dorota i Paulina Imańskie, Barbara Batkowska, Julia i Katarzyna Hałasa, Studio Collagenowe firma Colway Ewelina Kazimierska, Salon Kosmetyczny Lejdis Angelika Wachowicz, Modny Fraczek, Roman Grosmann „GROSMANN”, Mariola Olubińska Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, Kamila Urbanek Firma Handlowo Usługowa, Joanna Kotowska Firma Wielobranżowa, Grzegorz Urbański sklep „GROSZEK”, LOVE LODOWE, Monika Płatała salon kosmetyczny, Pizzeria Al Capone, Pizzeria Paradiso, Agnieszka Kubacka „Magia Procentów” , Krzysztof Gąsiorowski , Zofia Stachowiak, Jadwiga i Andrzej Wawrowscy, Katarzyna  Meler – Lewandowska, Grażyna Pruczkowska – Stręk, Piotr Bąkowski, Edward Jałoszyński, Piotr Grzybowski, Ryszard Gosławski, Renata Bąkowska, Estera Piasecka Bistro Bianco, Aleksandra Wojciechowska oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy.


Organizatorzy dziękują również przedstawicielom mediów: MojaKruszwica  oraz Twoja Kruszwica Video.