Ponad 21 mln zł na inwestycje w 2023 roku w Gminie Kruszwica

inwestycje

Ten rok to przede wszystkim kontynuacja dużych zadań rozpoczętych w ubiegłym roku tj. m.in. rozbudowa ul. Kujawskiej i Solidarności w Kruszwicy czy rozbudowa i termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kruszwicy, ale również nowe, ważne inwestycje infrastrukturalne.


W 2023 roku rozpocznie się długo oczekiwane przez mieszkańców, niezwykle istotne zadanie dotyczące uporządkowania gospodarki wodno- ściekowej na ul. Poznańskiej, Włocławskiej oraz Wspólnej. Przebudowane zostaną drogi gminne w Lachmirowicach, w Piaskach, w Polanowicach oraz doprowadzona zostanie nowa sieć wodociągowa do miejscowości Karsk i Brześć. Na te zadania planowane jest przeznaczenie  ok 10 mln. złotych pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.


Ponadto, poprzez Lokalną Grupę Działania Czarnoziem na Soli w 2022 r. udało się pozyskać dofinansowanie na realizację  zadania „Rozbudowa kompleksu rekreacyjnego na osiedlu Zagople w ramach ścieżki rekreacyjno - turystycznej na terenie Kruszwicy”. W wyniku realizacji projektu kompleks zostanie doposażony w nowoczesne urządzenia  sportowe, rekreacyjne i edukacyjne tj. tor do jazdy na rowerze, rolkach, hulajnogach, urządzenia sprawnościowe - trampoliny, podniebna deskorolka, przejazd linowy, street work out, a także panele edukacyjne - tablicę do rysowania, grę edukacyjną typu "loteria liczbowa" oraz grę terenową dotyczącą ochrony środowiska. Zaplanowano także montaż stojaka na rowery, zadaszenia piaskownicy, ławki z przewijakiem, huśtawki dla dwojga oraz ławek i koszy na śmieci. Planowa wartość zadania to ponad 500 tys. zł z czego 265 tys. zł stanowi dofinansowanie.
Zaplanowano także opracowanie dokumentacji budowy i rozbudowy pomostów oraz budowy slipów do wodowania łodzi na jeziorze Gopło.


To tylko część zadań planowanych do realizacji w bieżącym roku. Łączna wartość środków przeznaczonych na inwestycje to ponad 21,5 mln zł.