PożegnajMY Lato Razem i pomóżMY powodzianom

fot

22 września odbyło się wyjątkowe wydarzenie „PożegnajMY Lato Razem i pomóżMY powodzianom”, które pierwotnie miało być radosnym zakończeniem lata, ale w obliczu aktualnych wydarzeń w kraju, nabrało dodatkowego, charytatywnego wymiaru. Teraz, oprócz integracji społecznej, uczestnicy mieli okazję wesprzeć poszkodowanych przez powódź.

Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców Kruszwicy i okolic, oferując szeroki program atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano animacje organizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszwicy, które zachęciły dzieci do aktywnej zabawy i kreatywnego spędzenia czasu.

Nie zabrakło również lokalnych smaków i tradycji, które reprezentowały koła gospodyń wiejskich, a stoiska rękodzielnicze prezentowały piękne wyroby regionalnych artystów. Goście mogli również zwiedzić Mysią Wieżę pod okiem przewodnika, poznając bogatą historię tego symbolu Kruszwicy.

Muzyczną oprawę wydarzenia zapewniła Nadgoplańska Orkiestra Dęta oraz zespoły Splin, UNU Tribute To Perfect i Herrings, a także Kapela Popiela. Swoje talenty zaprezentowali także seniorzy z Klubu Senior+, przygotowując wyjątkowy występ „Piosenka Seniora z plusem”, do której słowa napisali sami. Przed występem muzycznym odbył się humorystyczny Skecz Seniora, który rozbawił publiczność.

Dodatkową atrakcją było zaproszenie uczestników do przygotowania latawców na ten dzień – każdy autor otrzymał upominek za swój twórczy wkład.

Wydarzenie było doskonałą okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie pokazania solidarności z osobami dotkniętymi tragedią powodzi. Organizatorzy podkreślili, jak ważne jest wspieranie się nawzajem w trudnych chwilach, łącząc przyjemne z pożytecznym.

fot. Jarosław Waszak