Śladami pradziejów Kujaw Zachodnich-Askaukalis

rower

KTR "Goplanie " PTTK O/Nadgoplański w Kruszwicy organizują w dniu 30.09.2023r (sobota) rajd rowerowy pn. "Śladami pradziejów Kujaw Zachodnich-Askaukalis".


Trasa- Kruszwica- Markowice- Krusza Zamkowa- Inowrocław- Łojewo - Kruszwica. ( ok.42km )
Start - godz. 10.00 parking przy PTTK-u
Zapisy - do dnia 28.09.2023r godz. 10.00 pod nr telefonu 519 121 410.
 W programie- zwiedzanie: Sanktuarium w Markowicach,  obiektu archeologicznego Askaukalis, spotkanie z kustoszem, zwiedzanie stałej wystawy "Askaukalis " w Inowrocławiu,  Przystanek Łojewo - spotkanie z przewodnikiem w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w sali "Askaukalis ",  ognisko z pieczeniem kiełbasek, posiłek turystyczny w Łojewie.


UWAGA !!! Rajd jest dofinansowany z budżetu Gminy Inowrocław,- udział bezpłatny , - ubezpieczenie od NNW we własnym zakresie uczestnika, - możliwość zdobycia punktów na odznaki turystyczne KOT, Kruszwicką Odznakę Krajoznawczą i Kujawsko-Pomorską Odznakę Św. Jakuba.