Tydzień dla Gopła. Zabierzmy z Gopła, co nie jego!

tydzien

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania do sezonu turystycznego. Gmina Kruszwica wspólnie z przedstawicielami m.in. służb, placówek oświatowych oraz lokalnych organizacji przystępuje do akcji ,,Tydzień dla Gopła". Spotkanie poprowadził Zastępca Burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak. Akcja będzie odbywać się w dniach 20-25 marca.


„Tą akcją chcemy zakomunikować, że sprawa czystości brzegów jeziora Gopło jest naszą wspólną sprawą. Musimy zabrać z Gopła, co nie jego. W planach mamy wspólne uprzątnięcie brzegu ze śmieci. Chętnych do pomocy przy posprzątaniu linii brzegowej zapraszamy do przyłączenia się.” - informuje Zastępca Burmistrza Kruszwicy.


Gmina Kruszwica zapewni wszystkim uczestnikom akcji worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe, a także wywóz śmieci z wyznaczonych punktów zbiórki.


Więcej szczegółów niebawem.