Uroczystość ukończenia szkoły w SP Chełmce

fot

21 czerwca 2024 roku uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej przeżywali szczególną uroczystość. Było to ukończenie szkoły podstawowej, bo przecież „coś się kończy, a coś się zaczyna…”
W obecności rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody  i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, a rodzice Listy gratulacyjne. Absolwenci w należytym skupieniu i powadze złożyli ślubowanie. Sukcesy ósmoklasistów zostały zapisane w Złotej księdze. Po części oficjalnej zgromadzenie goście obejrzeli występ artystyczny. Najpierw wszyscy wybrali się w podróż sentymentalną podczas oglądania prezentacji ukazującej zdjęcia z wielu wspólnie spędzonych lat. Później uczniowie w zabawny sposób przedstawili scenki z życia szkolnego, a potem zaprosili rodziców na pożegnalny taniec. Na uroczystość przybyła wychowawczyni z klasy zerowej, obecnie emerytowana nauczycielka, p. Maria Pomianowska. Nie kryjąc wzruszenia wręczyła uczniom upominki na szczęście. Podczas wspólnego biesiadowania do absolwentów powoli docierała myśl, że właśnie „coś się kończy, a coś się zaczyna….”