Wkrótce intensywny weekend w Kruszwicy

polowanie

27-28 sierpnia po raz drugi w tym roku przyjadą do nas mobilne restauracje z całej Polski. Festiwal Food Trucków od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy są wyjątkowo otwarci na próbowanie nowych smaków.


Niestety nie odbędzie się zaplanowany na 28 sierpnia br. Nadgoplański Bieg Dwóch Jezior. Gmina Kruszwica oraz Gmina Inowrocław zapraszają na kolejną, trzecią edycję biegu w 2023 roku.


W mieście owianym legendą i mitem nie może zabraknąć także imprezy o charakterze historycznym tj. turnieju łuczniczego pn. Polowanie na myszy. Nazwa wydarzenia nawiązuje do legendy o kruszwickim Popielu, którego zjadły myszy, a turniej łucznictwa tradycyjnego zorganizowany zostanie pod Mysią Wieżą na Wzgórzu Zamkowym w dn. 26-28.08.2022 r. Będzie to świetna okazja aby zaczerpnąć trochę historii i wiedzy dotyczącej łucznictwa, dobrze się bawić oraz przenieść się w czasie!