Wyjątkowe wydarzenie dla Kruszwicy

znaczek

Kruszwica promowana jest na znaczku wydanym nakładem pięciu milionów egzemplarzy przez Pocztę Polską. W siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia uroczyście zaprezentowano dziś walory filatelistyczne ilustrujące legendarną stolicę Polski, która jako trzecie miasto w województwie kujawsko-pomorskim została uhonorowana w ten szczególny sposób.

Wydanie tego znaczka jest wyjątkową promocją Kruszwicy w całej Polsce. Jako wojewoda, który tutaj się urodził, wychował i pracował, kocham to miasto. Kruszwica ma ogromny potencjał. To tutaj przeszłość spotyka się ze współczesnością. Dziękuję Poczcie Polskiej za dostrzeżenie tego i docenienie właśnie wydając ten znaczek. Tym bardziej, że w województwie kujawsko-pomorskim w taki sposób, w ramach cyklu „Miasta Polskie”, promowane były dotychczas tylko Toruń i Bydgoszcz – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

W uroczystości w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia uczestniczył także Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, który podkreślił, iż dzisiejsze wydarzenie wpisuje się w niedawne obchody 600-lecia nadania praw miejskich na prawie magdeburskim legendarnej stolicy Polski. Przypomniał również, iż podczas czerwcowego świętowania znamienitego jubileuszu Kruszwicy, na Rynku Dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy Karol Górski złożył obietnicę, że wydany zostanie znaczek z cyklu „Miasta Polskie” ilustrujący walory legendarnej stolicy Polski, w tym przede wszystkim Mysią Wieżę i Gopło

Dziękuję za dotrzymanie słowa. Za piękny prezent, który wspólnie z wojewodą poczta podarowała Kruszwicy – podsumował burmistrz.

Znaczek wydany został w nakładzie pięciu milionów sztuk.

To bardzo dużo. Rzadko się zdarza, aby taki nakład miał znaczek. Mało tego, jest także możliwość dodruku – zaznaczył, uczestniczący w dzisiejszym spotkaniu, Dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy Karol Górski, który dziś zapowiedział następne publikacje z kolejnymi miastami województwa kujawsko-pomorskiego.

Na wydawanym właśnie znaczku Poczty Polskiej, widnieje zdjęcie autorstwa Leszka Piątkowskiego, które przedstawia Mysią Wieżę i Półwysep Rzępowski z lotu ptaka.
Warto podkreślić, iż od dziś znaczek jest oficjalnie wprowadzony do obiegu. Można go kupić w placówkach pocztowych w całym kraju.

fot. UW w Bydgoszczy