X Turniej Strzelecki

turniej

16.09.2022 r. na Strzelnicy w Kobylnikach odbył się X Jubileuszowy Turniej Strzelecki Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Logos” działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy.
Imprezę rozpoczęła Pani Prezes Stowarzyszenia Magdalena Witkowska oraz Pani Kierownik ŚDS Magdalena Wnuk serdecznie witając wszystkich zaproszonych gości. Panie opowiedziały krótką historię Turnieju i zaprosiły do wspólnej zabawy i rywalizacji.
Zawody odbywały się w 2 kategoriach dla uczestników: karabin sportowy oraz rzut lotką, a także karabin sportowy dla opiekunów. Dodatkowo były liczone punkty drużynowo, które były sumą punktów zdobytych przez uczestników w konkurencjach indywidualnych.
Zmagania uczestników Turnieju odbywały się pod czujnym okiem Sędziów: Pana Ryszarda Greinerta, Pana Jana Kołpaka oraz Pana Grzegorza Macionka. Opiekę medyczną podczas wydarzenia zapewniła nam ekipa z WOPR-u z Kruszwicy, a pomoc na Strzelnicy – Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy z klasy mundurowej.
Podczas trwania Turnieju odbywały się występy artystyczne, podczas których uczestnicy: Marta i Marek prezentowali swoje umiejętności wokalne, chętne osoby brały udział w zabawach taneczno-ruchowych i miały możliwość zaśpiewania piosenek ulubionych wykonawców.
Na zaproszonych gości czekał pyszny poczęstunek- ciasta upieczone przez rodziców i opiekunów, a także zakąski przygotowane w ramach zajęć w pracowni kulinarnej oraz kiełbaska z grilla.
Wyniki Turnieju Strzeleckiego ogłosił Pan Ryszard Greinert, a nagrody wręczył Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak. Ogłoszenie werdyktu oraz składanie gratulacji przez Panią Prezes i Panią Kierownik były znakomitą okazją do zrobienia zdjęć pamiątkowych oraz sympatycznym zwieńczeniem całej imprezy.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za udział w Turnieju i wspólną zabawę i zapraszamy za rok!