XXXVII Wojewódzki Dzień Pszczelarza

XXXVII Wojewódzki Dzień Pszczelarza

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Zarzeczewie we współpracy z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato, które odbędzie się w Zarzeczewie 8 sierpnia 2021 r.

Miodowe Lato to słodkie święto pszczelarzy, pszczelarstwa i miodu. W tym roku połączone będzie z obchodami Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza.

Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato to głównie:

  • Promocja miodów i produktów pasiecznych, propagowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwach pasiecznych oraz uświadomienie ogromnej roli owadów zapylających w przyrodzie i ich znaczeniu w produkcji żywności
  • Popularyzacja spożywania miodu i produktów pasiecznych z zastosowaniem ich w codziennej diecie

Podobnie jak w poprzednich latach gościć będziemy pszczelarzy z Kujaw i Pomorza, z Krajny i Mazur, Wielkopolski i Mazowsza. Bartnicy przywiozą szeroką gamę produktów pszczelich takich jak: miody gatunkowe, mleczko, pyłki, pierzgę, wyroby z pszczelego wosku. Spośród bogatej oferty będą Państwo mogli wybrać te, które najbardziej smakują, czy są najbardziej potrzebne. W wyborze pomocna będzie degustacja oraz fachowa rada pszczelarzy.

Więcej informacji na stronie https://www.kpodr.pl/miodowe-lato/

Kontakt:
Anna Dykczyńska
tel. 723 330 996
e-mail: anna [dot] dykczynskaatkpodr [dot] pl

Miodowe Lato