Nasza Gmina

Goście z Portugalii, Rumunii i Włoch w kruszwickiej Jedynce

Krótkoterminowa wymiana grup uczniów projektu ISS koordynowanego przez ZSS nr 1 przebiegała w iście kosmicznej atmosferze, dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ tematyka projektu, realizowanego w ramach programu Erasmus+, to układ słoneczny i robotyka. W przenośni, ponieważ podczas krótkiego spotkania, współpraca doprowadziła w kosmicznym wręcz tempie do nawiązania przyjaźni między uczestnikami wymiany, czego dowodziły wilgotne oczy uczniów przy pożegnaniach.

Wigilia w SP Sławsk Wielki

Oddział Przedszkolny wraz z klasą drugą w piątek dnia 20 grudnia postanowiły wprowadzić społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji-stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występu dzieci. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne.

I NOC MUZEÓW W NADGOPLAŃSKIM PARKU TYSIĄCLECIA!


W najbliższą sobotę tj. 14 maja od godziny 18:00-22:00 można wziąć bezpłatnie udział w Nocy Muzeów, organizowanej przez Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz PTTK Oddział Nadgoplański!

W trakcie trwania wydarzenia można bezpłatnie zwiedzić: ekspozycję historyczną w siedzibie Parku przy ul. Popiela 3, Mysią Wieżę, Kolegiatę.
Dodatkowo zachęcamy do udziału w mini zabawie!

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja br. o godz. 12.00 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Kolegiacie p.w. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy delegacje oraz poczty sztandarowe do wzięcia udziału w uroczystościach.

Po Mszy Świętej zapraszamy na program artystyczny przygotowany przez Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy.

Turniej w szachach szybkich

Zapraszamy na Turniej w szachach szybkich z okazji 600 - lecia nadania praw miejskich Kruszwicy.


Zawody odbędą się dnia 8.05.22 na terenie Liceum Ogólnokształcącego ul. Kasprowicza 7 w Kruszwicy

 


Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund, z czasem 10’+5”.


Wydarzenie to towarzyszy Mistrzostwom Polski w Szachach 2022 (pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego), które rozpoczną się dnia 08.05.22 również w Kruszwicy.