Rozbudowa kompleksu rekreacyjnego na osiedlu Zagople w ramach ścieżki rekreacyjno - turystycznej na terenie Kruszwicy

mapa

Całkowita wartość projektu: 597 999,99 zł

Dofinansowanie: 265 881,00 zł

Źródło finansowania: dofinansowanie z budżetu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cele projektu:

Zwiększenie atrakcyjności turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej gminy Kruszwica dla mieszkańców i turystów poprzez rozbudowę kompleksu rekreacyjnego na osiedlu Zagople w Kruszwicy poprzez budowę toru do jazdy rowerem,  montaż urządzeń sprawnościowych, zabawowych i edukacyjnych.

Zakres projektu:

W ramach projektu zaplanowano  uzupełnienie kompleksu o nowoczesne urządzenia  sportowe, rekreacyjne, edukacyjne i turystyczne, tj. tor do jazdy na rowerze, rolkach, hulajnogach, urządzenia sprawnościowe - trampoliny, podniebna deskorolka, przejazd linowy, street work out, a także panele edukacyjne - tablicę do rysowania, grę edukacyjną typu "loteria liczbowa" oraz grę terenową dotyczącą ochrony środowiska. Zaplanowano także montaż stojaka na rowery, zadaszenia piaskownicy, ławki z przewijakiem, huśtawki dla dwojga oraz ławek i koszy na śmieci. Planuje się również,  w ramach inwestycji obsadzić teren różnymi gatunkami drzew (łącznie 83szt.), w tym brzozy, śliwy wiśniowe, klony, akacje i głogi pośrednie.

Wykonawca : Firma ROYAL PLAY Łukasz Piotrowski z siedzibą w miejscowości Kańkowo 72C, 07-320 Małkinia Górna.

 

 

 

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"