Wigilia w SP Sławsk Wielki

1

Oddział Przedszkolny wraz z klasą drugą w piątek dnia 20 grudnia postanowiły wprowadzić społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji-stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występu dzieci. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne.

Jasełka obejrzała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Kruszwicy - Dariusz Witczak, Zastępca Burmistrza - Bartosz Krajniak. Swoją obecnością uroczyli także emerytowani pracownicy szkoły. Po występie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Pani Dyrektor Wiesława Hodyl życzyła wszystkim obecnym zdrowych, spokojnych, magicznych Świat Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz pomyślności w Nowym Roku. Zasiadając przy odświętnie nakrytych stołach społeczność szkolna oraz przybyli goście kosztowali tradycyjnych potraw wigilijnych.