Nasza Gmina

Goście z Portugalii, Rumunii i Włoch w kruszwickiej Jedynce

Krótkoterminowa wymiana grup uczniów projektu ISS koordynowanego przez ZSS nr 1 przebiegała w iście kosmicznej atmosferze, dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ tematyka projektu, realizowanego w ramach programu Erasmus+, to układ słoneczny i robotyka. W przenośni, ponieważ podczas krótkiego spotkania, współpraca doprowadziła w kosmicznym wręcz tempie do nawiązania przyjaźni między uczestnikami wymiany, czego dowodziły wilgotne oczy uczniów przy pożegnaniach.

Wigilia w SP Sławsk Wielki

Oddział Przedszkolny wraz z klasą drugą w piątek dnia 20 grudnia postanowiły wprowadzić społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji-stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występu dzieci. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne.

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO ODDANIA W UŻYCZENIE

Burmistrz Kruszwicy informuje, że zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020r. poz.1990 z późn.zm.), wywieszono w dniu 27.07.2021 roku na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kruszwicy przy ul. Nadgoplańskiej 4 oraz zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kruszwica.gmina.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu (www.gminakruszwica.pl), na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w użyczenie położonych na terenie miasta Kruszwica.

Wycieczka rowerowa "Sobota na rowerze - jezioro GŁUSZYŃSKIE"

Kruszwicka Grupa Rowerowa organizuje w dniu 31.07.2021 r. wycieczkę rowerową z cyklu „Sobota na rowerze – Jezioro GŁUSZYŃSKIE”.
TRASA ok. 80km: Kruszwica – Piotrków Kujawski – Bytoń – j. Głuszyńskie – Radziejów – Kruszwica.
WYJAZD godz. 10:00 z parkingu przy PTTK.

Zapisy do 30 lipca br. pod nr telefonu 519 121 410


UWAGA! Wyżywienie we własnym zakresie


ZAPRASZAMY!

 

Gmina Kruszwica przygotowuje kolejne projekty drogowe!

Rada Miejska w Kruszwicy podjęła dziś uchwałę o przeznaczeniu kolejnych środków finansowych na opracowanie dokumentacji przebudowy dróg gminnych. W bieżącym roku zostaną zlecone dokumentacje dotyczące ulic Jesionowej, Orlej, Kruczej, Jastrzębiej, Działkowej i Droga Młyńska oraz dróg w Skotnikach, Tarnowie i na odcinku Sukowy – Chrosno.

Po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień dokumentacje posłużą do aplikowania o środki zewnętrzne na przebudowę dróg.

 

XXXVII Wojewódzki Dzień Pszczelarza

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Zarzeczewie we współpracy z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato, które odbędzie się w Zarzeczewie 8 sierpnia 2021 r.

Miodowe Lato to słodkie święto pszczelarzy, pszczelarstwa i miodu. W tym roku połączone będzie z obchodami Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza.

Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato to głównie: